o nota pentru un film

8 pentru Over the Hedge... un film cu desene animate computerizate despre un enot(? shi veveritza era aia sura?) care yncearca sa yntoarca o datorie (de mancare) implicand alte animale shi furand produse alimentare de la oameni... momente faine sunt, ynsa nu m-a lasat cu gura cascata sau sa ma doara burta de ras... mai pe scurt, film poucitelinyi!
 
lola rennt (eng. run lola run) - 10!
tare mi-au placut imaginile si muzica. manni o suna pe prietena lui, lola, spunind ca are 20 min la dispozitie sa faca rost de 100,000 pe care le-a primit in urma la o afacere ilegala si trebuie sa le dea la sef (mafia mai in scurt) dar le-a uitat in metro. daca nu le da, gata cu el :). tare clasnii film :)
 
cred ca nu ar putea lua mai mult de noua, macar pentru a lasa zece-ul originalului spaniol dupa care s-a facut remake-ul
 
nu stiam ca este un remake... oricum mie mi-a placut atunci foarte mult. cand l-am revazut a fost ciudat... parca era mai clar totul, ins anici de data asta nu m-am convins ca era vorba despre criogenie... este mult prea SF la moment si mie imi strica imaginea despre film aceasta idee :D... eu imi mentin parerea ca totul a fost in capul lui... dupa ce a avut accidentul, ma refer:D
 
Adrenalina, se numeste "Abre los ojos" http://www.imdb.com/title/tt0125659/ si Penelope Cruz joaca si aici rolul Sofiei.

Tot vreau de ceva vreme sa privesc filmul asta dar am tot amanat, cred ca acum o sa ma mobilizez si am sa revin apoi sa confirm daca intr-adevar merita un zece sau au reusit americanii sa isi depaseasca inspiratorii europeni. :)
 
spirit - 10 ??????? intinde pe un 7... rushine... film despre cia se numeshte... pfff... nu merita...

sinbad, legend of the 7 seas - asta merita un 10
 
o sa-ti placa,e vorba de 2 japoneze una as in calculatoare cealalta stiind sa lupte,la inceput sunt dusmane dar pe parcurs devin prietene..
e interesant filmul.
 
Back
Top