o nota pentru un film

un 8-9 pentru Pirates of Caribbean:The Dead Man's Chest
continuarea primului film unde Will shi Elizabeth trebuie sa-l gaseasca pe Jack Sparrow ca sa-l ajute sa puna mana pe inima unui pirat blestemat yn schimbul libertatzii lor juridice... mi-a placut... tzine cam 2,5 ore, fantasy mult, situatzii comice - tot ce-i trebuie unui film de gen relaxant...
nu m-a lasat cu gura cascata de aia nu a luat nota maxima
 
mai mie nu mi-a placut filmul... l-am vazut la cinema si m-a iritat la culme. nu imi plac musicalurile unde actorii habar nu au sa cante... si aici asa a fost... afoni totali s-au apucat sa raga pe acolo... si poveste plictisitoare si banala.
 
kraft_natasha said:
moulin rouge - 10... e dans, e pasiune, e fok, e cancan, e desire, e love...

un 10 aparte p`ru korseturile lu` kidman

10 zece pentru Kidman (kidwomen de fapt, pentru ca pare inocentza), pentru film mai putin.

7 pentru DOOM, daca nu avea scena aia de simulare a jocului poate ii dadeam mai mult.

8 pentru AEON FLUX (10 pentru originalitate, 10 pentru gagica, 4 pentru realizare si exagerari).
 
Eu as fi mai dur cu ultimele doua. :cool:

2 pentru DOOM - caci e de neacceptat ca un film sa aiba un scenariu mult mai tampit ca jocul dupa care a fost facut
si
6 pentru Aeon Flux - pentru ca deja am fost saturatzi prea deplin de lumi viitoare prezentate sub forma unui sat sub o sera, pe care orice tipa care isi pune pantaloni mulatzi reuseste sa le schimbe din temelii
 
adrenalina said:
mai mie nu mi-a placut filmul... l-am vazut la cinema si m-a iritat la culme. nu imi plac musicalurile unde actorii habar nu au sa cante... si aici asa a fost... afoni totali s-au apucat sa raga pe acolo... si poveste plictisitoare si banala.
da` mie mi`a plakut afonitatea lor... poate p`ru ka ma aflam intr`o perioada mai lakrimogena :) + ka piesele imi erau kunoskute demuuuult

Wicker Park - 10 p`ru misterul lui Diane Kruger (superba femeie)
 
tu ganeshti, serios ganeshti!!!!
snatch - 10000000000000000000000000!
sh les rivieres pourpres nie tare ni-o placut... 10 nah...
 
9 pentru Lock & Stock (acelas regizor si stil Snatch).

9 pentru GENESIS (ma asteptam la mai mult).

10 pentru YAMAKASI (l-am vazut abia ieri).
 
Back
Top