o nota pentru un film

Fun with Dick & Jane -10

Cu Jim Carrey. Bestial, de fapt mi-au placut mult si gagurile din extra- de pe DVD. Muream de ras

P.S. linar, mie imi si Claire Forlani. Privesc filmul cu dublu entuziasm.
 
malena - 10
foaaaarte mult mi-a placut filmul.. m-a impresionat... frumos, trist... despre a beautiful woman, razboi, si prostia omeneasca (barbatzi si femei la un loc)...human nature-human nature :(
momente de ris, de plins, momente la care ma enervam, momente la care te resemnezi etc
 
Si eu dau 10 pentru "Malena". E printre cele mai bune si mai sincere filme pe care le-am privit ... Te bucuri din suflet ca exista o cinematografie europeana total diferita de cea americana cand dai peste un asemenea film. :)
 
am privit Le Pacte des Loups yn franceza... am ramas cu gura cascata... e foarte fain... acu vreau sa-l gasesc pe dvd ceva... asta e un "must have"
 
zeddo said:
mi-a placut la nebunie filmul :) L-am vazut acu 2 ani cred..si inca as mai vrea sa-l revad :)

Mie tot ... Am cumparat DVD original pentru el ,kiar daca sunt mare adept al teoriei "Nu trebuie sa platesti pentru ceva ,ce potsi sa iei gratis" :)
 
spellbound - 10 :)
excellent film :) nu pot sa cred ca chiar am avut goosebumps la unele momente :)

separate tables - 8
m-am asteptat la mai mult..

zelig - 1000000000000000000000000!
tare mi-a placut filmul :) cred ca e cel mai bun a lui woody allen din cite am vazut pina acum:) film facut ca un film documentar despre Zelig - om chamelion care isi schimba aparentzele in dependentza cu cine vorbeste in order to fit in :) comedie excelenta :)
 
Tristan+Isolde - 8 ..sa nu fi fost atat de monoton ii dadeam mai multe puncte

Failure to Lunch - 9 o comedie frumoasa
 
un 11+ pentru Walk The Line ( cred ca toti shtitzi de acest film, multe nominalizari + oscar ) ;) viatza lui johnny cash a fost facuta perfect in acest film shi au reushit sa arate ce face dragostea neimpartashita dintr-un om, fie chiar cu un caracter de fier.. pur shi simplu super filmu !
 
Back
Top