o nota pentru un film

The Constant Grdener... i-as da un 9. realizare destul de buna, insa subiectul este deja rasuflat. este vorba despre ce se intampla de fapt in amplele campanii umanitare duse in Africa si tesatrea pe populatia a fricana a unor medicamente pentru tratarea tuberculozei. musamalizarea rezultatelor obtinute si moarte a multor oemni nevinovati in urma acestor teste... totul pe fondul unei povesti de dragoste intre o revolutionara si sotul acestei, dimplomat al Uk.... este un film trist care iti lasa un gust amar...

Modigliani ... 10 curat ... este vorba de ultimul an din viata mareului pictor italian Modigliani. este un film american foarte bine realizat, pot sa spun ca am ramas socata... prezinta foarte bine relatiile intre pictorii vremii... Picasso, Diego Rivera, etc. nu este un film biografic ci este un film despre talent, marire si decadere, un zbucium intens al unui artist de mare clasa... impresionant.

The Machinist... 10 cu steluta... film psihologic care trebuie vazut si nu comentat, pentru ca nu are sens... la un momemt dat mi s-a facut pielea de gaina, cand in sfarsit am realizat ce se intampla... superb.
 
Bloodraine - 5... un film despre vampiri shi clanuri ce lupta pentru putere... l-am copiat pentru Kristana Loken... da nu cred ca a meritat... oricum filmul e slba de tot, facut dupa o joaca de calculator... deci recomand sa-l trecetzi cu vedere
 
Da, da, foarte slab scenariul. In afara de secventza de sex a Kristannei si aia cam lesinata, sau cate o scena de lupta mai reusita, nimic nu merita acolo. Uimitor e insa ce actori importanti au fost implicati in asemenea criza de inspiratie. Legende vii ca sir-ul Ben Kingsley sau Geraldine Chaplin si vedete de-a lui Tarantino sau de prin Titanic, ca Michael Madsen, Billy Zane, Michael Phare si Meat Loaf , au intrat toti de-a valma cu numele pe un generic atractiv dar taaaaare amagitor... tot 5
 
Pirates of the Caribbean II

O poveste frumos spusa ,cu un farmec aparte bagat de prezentsa si interpretarea marelui Depp ... 10 fara remuscari de constiintsa , voi merge cu placere la a IIIa parte :)

"Viens ici ,ma grande" :)
 
of of of... Tristan shi Isolda... shineva o spus ca-i tufta, da mie asha mi-a placuuuut... 9! lupte frumoase, povestea de dragoste incurca filmului sa ajunga pana la 10, da totushi am ros putzin tricou pe care il tzineam in mana de retrairi...
 
saraneth;147232 said:
of of of... Tristan shi Isolda... shineva o spus ca-i tufta, da mie asha mi-a placuuuut... ..

si mie mi-a placut Tristan&Isolda...dar erau uneori momente de monotonie...care ma faceau sa renunt la film..dar in rest... frumos:)

da totushi am ros putzin tricou pe care il tzineam in mana de retrairi.

saraneth nu stiam ca poti fi atat de emotiv:))
 
ultraviolet - 2... merita shi mai putin... atiiiiiit de pliktisitor shi monoton... nu pricep kum a putut Jovovich sa joace in asha un film dupa ce a fost Jeanne d`Arc

million dollar baby - ni`o plakut, fara happy end, kam apasator, merita un 9
 
of, un 10 cu + pentru "Esenia" (denumirea e in rusa)...un film foarte vechi, spaniol, cred ca... despre tigani. ah, frumoasa-i dragostea in povesti :)
 
ei cu Rvolver asta ii poveste lunga... eu m-am uitat o data si isncer am mai multe variante... problema ii ca desi am discutat mult filmul, fiecare a ramas la opinia lui :D oricum, bun film....
 
Strangers with Candy, un film total nereusit, un film despre nimic. Dar americanii sunt in stare sa faca orice... si fara un scop. 1....
 
kraft_natasha;150404 said:
You've Got Mail ... 10... 10... 10

ah..filmu asta:) l-am vazut de nush cate ori...10+

The Sound of the Music, un film american, musical....ii dau 10 pentru ca m-a facut sa zambesc de atatea ori si pentru imaginile minunate ale arhitecturii si naturii din Austria, Salsburg...
 
privite kam ku 2 saptamini in urma

The Illusionist - 7, ehh, sa fi fost mai aproape de realitate
In Her Shoes - 7
The Best Man - 8
Just My Luck - 3, de la lohan la mai mult nu te ashtepti
Children Of Men - 8
Crank - 8, asha un bred la sf
Date Movie timpit shi totushi - 5
The Devil Wears Prada - 7

Perfume, The Story Of A Murderer nu ma prea impresionat- 9
replici kunoskute, senzatie de dj vu, kiar daka am uitat aproape tot kontinutul kartii, kestii inkluse probabil pentru a evita nishte lakune din scenariu, pentru ka in karte era totu` klar... se pare ka au mai skimbat kite ceva pentru a face legaturi logice intre fapte, care, expuse konform kartii, ar cere prea mult timp of shi acelashi dezgust shi oroare olfaktiva la inceput sa citeshti toate senzatiile astea e mult mai greu

Barnyard - 3 shi totushi n`am inteles de ce boii au pulpa akolo ce`ar fi avut marog privelishtea reala?
Monster House 10
 
Back
Top