o nota pentru un film

natasha tu pe mine deami mai zai...ti!tu ce ma ma urmaresti?unde scriu eu apari si tu cu comentariile tale!tu nu cumva esti comentator pe conalul "Donasnii"?!daca nu e si te inscrie la preselectie acola cu cit mai mult vorbesti mai mult plateshte,cu siguranta tu vei fi cea mai platita!
 
Irreversible, jestokii tare, mi-a fost greu sa ma uit la faza cu violul si am primit o placere enorma cind i s-a spart fata violatorului..9
Perfume..slabuts, comparativ cu cartea, ceea ce si era de asteptat..7
Prestige, daca l-a vazut cineva...10 10 10
 
Otilia;154362 said:
Irreversible, jestokii tare, mi-a fost greu sa ma uit la faza cu violul si am primit o placere enorma cind i s-a spart fata violatorului..

De fapt , violatorul era cel care se uita de alaturi cum ii sparg fata celui cu care vorbea ...
 
ce????????? nu violatorului i s-a spart fata la urma? m-am timpit cu totul? nici la un film nu pot sa ma uit?:D serios...a murit violatorul sau nu, asta e foarte important pentru mine..;)
 
Otilia;154434 said:
ce????????? nu violatorului i s-a spart fata la urma? m-am timpit cu totul? nici la un film nu pot sa ma uit?:D serios...a murit violatorul sau nu, asta e foarte important pentru mine..;)

Pai uite-te inka o data inceputul si o sa vezi ca nu ... E celalalt tip dintre cei 2 care vorbeau in "Rectum" ... Cel de linga el a vrut sa plece si Cassel a interpretat asta eronat , de unde a si inceput bataia ...
 
Si inca mai si ranjea extaziat violatorul Otiliei, ca si cum ar fi primit inca o repriza de excitare si de la barbat dupa ce o avusese pe fumeie-sa.

Taman de asta e filmul considerat asa realist. Nu-i dreptate pe lume. :D
 
da, da nici eu nu am realizat din prima ... numai dupa ce l-am vazut a doua oara am realizat. la prima parte nu m-am uitat foarte atenta, mai ales la vizita lor in Rectum, era obositor pentru ochi :D si mai mult visam, fara sa fiu atenta la detalii.

nu stiu daca voi ati avut aceeasi senzatie, insa prezentarea celor doua tipuri de petreceri mi-a parut geniala... nu era de fapt nici o doferenta... acelasi dezmats, aceleasi valori, aceleasi droguri... doar ca intr-o parte erau prezente ambele genuri, dar intr-o parte numai unul.
 
Eu nu prea am inteles de ce era necesara faza cu gomishii aia grasulii care faceau pe filozofii. Iar lozinca ce au traznit-o ei si a mai si aparut scrisa la finalul care era de fapt inceput, ... e singurul lucru care m-ar face sa nu dau nota maxima. Parca voiau sa impuna o morala intregii povesti .... si asta supara chiar si la cele mai bune scenarii.

Da' violul e cel mai tare filmat vreodata in afara genului snuff. :D
 
link;153734 said:
Eu de note is saturat la colegiu am intrat pe 'net sa uit putin de ele dar nu-i chip?
Link, da' tu scrie numai despre filme bune care ti-au impus sa le dai note mari, si nu o sa ti se mai para nimik familiar de la colegiu ... nush de ce simt ca notele tale acolo sunt numai din cele mici. :cool:

8 pentru "Flightplan" - bine facut si bine jucat, dar oarecum previzibil din cauza spatiului redus aeroplanistic si a numarului limitat de pasageri posibil suspecti
 
un 8 pentru "The Gathering".
Concluzii interesante, idea filmului buna, sfirsitul lasa un pic de dorit
 
Fearless, cu Jet Li... - 5
s-a incercat a demonstra artele martziale chiar sunt arte, insa nu e chiar reushit... ceva filosofie insa putzin atinge... shi luptele nu-s cine shtie ce... m-am dezamagit... Hero a fost cu mult mai bun...(tot cu Jet Li)
 
Back
Top