proza personala

Re: In timp ce tu dormeai

lamppy;149489 said:
L-am vazut fericit. Fericit in prima zi in care m-a intalnit, nestiind cat venin aveam sa aduc in viata lui, nestiind cum aveam sa ii distrug linistea.
Erai asha de faina... Shi aveai sh-o fusta scurta... Ce zambet aveai..., idioato! Trebuia numaidecat sa-mi spui sa te conduc pana acasa, da?! Singura nu puteai?! A meritat oare sa ma...

lamppy;149489 said:
L-am vazut singur. Singur printre cioburi de oglinzi. Oglinzi ale viselor lui pe care i le-am spulberat, vise care nu au avut nici un fel de importanta pentru mine.
De-ai shti cat te iubeam... Te iubeam shi tzineam la tine ca un nebun! N-o sa fiu patetic... Itzi spun doar ca... eshti proasta. Vezi? Ma mai doare...

lamppy;149489 said:
L-am vazut intr-o sala. O sala circulara cu sute de portete de jur imprejurul lui. Portrete fara chip. Portrete care ar fi avut chipul meu cand nu imi pasa ce imi spune.
Ma mintzeai intruna. Spuneai prostii intruna. Ma aveai pe la spate intruna. Ma scupai in fatza. Shi tot... pentru un joc. Proasto!

lamppy;149489 said:
L-am vazut in alergand. Alergand intr-o livada de ciresi infloriti acoperiti de zapada. Zapada a racelii dintre noi. Raceala ce eu am adus-o in viata lui atat de linistita pana atunci.
Nimeni nu era atunci langa mine. Nimeni. Nici macar tu. Shi eu aveam nevoie de tine. Te vroiam alaturi. Idioato! Sa ma lashi, asha... Nimini sa nu shtie cat am plans. Nimeni. Eu sunt altfel.

lamppy;149489 said:
L-am vazut dormind. Dormind atat de linistit. Dormind in timp ce ma indepartam incercand sa nu il mai ranesc. Sa nu mai vreau sa il ating si cu fiecare atingere sa ii provoc o noua rana. A deschis ochii o secunda si mi-a zambit. L-am iubit si mai mult.
Nu avea sa ma mai raneshti. Crede-ma. Tzi-am zambit ca sa-tzi amintesc. Ca eshti o proasta!

lamppy;149489 said:
L-am vazut fericit. Fericit alaturi de prietenii lui care au fost prietenii nostrii. Langa el era cineva. Cineva care il facea fericit si care scosese din viata lui tot veninul lasat de mine. Era fericit si m-a durut cand mi-am dat seama cat de tare l-am ranit.
M-ai vazut fericit, zici... De fapt... cred, asha shi eram... Deshi, incercam sa fortzez nota. Ai vazut-o? E ea. Shtiu. Definitiv. E insarcinata. E superba. De-ai shti cum doarme... Tu nu dormeai asha. Shi nici nu ma sarutai asha.
E divina. Ea nu e tu.

Sa fii acum martor. Sa vezi cum sunt langa ea. Uita-te atent cum o imbratzishez. Sa priveshti cum imi zambeshte. Sa zici apoi: ''L-am vazut implinit. Implinit alaturi de copilul sau care-i seamana. Fericit alaturi de prieteni care puteau fi prietenii noshtri. Fericit. Era fericit.''
 
Re: In timp ce tu dormeai

Capsunica , lamppy vorbea de fapt despre ... un alt baiat , ty tut ne godishsea :)))
 
DESPRE MINE, DESPRE SEX , SHI DESPRE TRSITETZEA DE IERI.

Nu-s eu tipa perfecta… din fericire. Am clipele mele de nebunie shi ciudatzenie… shi clipe in care pur shi simplu imi vine sa imbraztishez oameni straini pe strada.
In permanentza mi-e dor. De oameni pe care-I cunosc, pe care nu-I cunosc. Mi-e dor shi ma complac in situatzie…
Mi-e frica de ideea de a fi parasita de oameni dragi. In momentul in care cineva pleaca, il invinovatzesc de faptul ca ma lasa. Adica viatza lui nu conteaza, conteaza viatza mea fara el. Egoist. Shi mi-e frica de durere. Doamne, ce ma tem sa provoc cuiva suferintza… Dar, e inevitabil. Shi mi-e scarba de mine dupa asta… Cine sunt eu ca sa fac pe cineva sa doara? Shi ma simt vinovata shi nu shtiu fatza de cine, din ce cauza… dar trebuie sa zica cineva ca ma iarta. Nu shtiu cum… imi trece nelinishtea.
In pemanentza dezordine in cap… de altfel ca shi in camera mea… Haine peste tot, cartzi sub pat, carnete shi reviste sub perne… pixuri care noaptea ma mai trezesc… Shi parca fac ordine… Dar n-are rost… Tatal zice ca-I romantism incurabil. Ha… mai shtii?
Despre dragoste shi sex. Daca nu sunt eu omul care sa se indragosteasca de 40.000 de ori pe saptamana… ap’ eu nu shtiu…Uneori ma indragostesc de aceeashi persoana… alteori de mai multe. Am impresia ca niciodata n-am iubit un barbat. Asha, cu tot a meu, shtii? Ma indragostesc ushor shi daca am noroc, tot asha imi trece. Bine ca sunt norocoasa!
Cand imi place de cineva ador sa ma studiez! Atatea stari minunate! Privind din retrospectiva chiar shi sentimentele de deceptzie au ceva frumos in ele. Plangeam eu odata alaturi de prietenul meu, ca ma despartzisem de iubitu’… Sasha spunea: ‘Lasa ca o sa treaca… Nu merita sa plangi.’ Da’ eu: ‘Eu plang ca a fost tare fain. Shi ca sunt recunoscatoare ca a facut parte din viatza mea’. Dupa fiecare relatzie spun asta… Shi principalu’ e ca… asha shi simt, desigur dupa anumite stari de frustare! Elementele astea iubirice sunt divine cum nu le-ai privi. Mama mi-a spus sa iubesc iubirea, nu obiectul ei. Asha shi-ncerc sa fac.
Instinctul sexual mi-e ‘dezvoltat’… de mica. In copilarie visam intruna ca o femeie face sex cu mai multzi barbzta. Of… ce murdara ma simtzeam. Shi prin urmare, cand am facut pentru prima data sex, apoi… hm… am simtzit un deja-vu, practic nimic nou n-am descoperit. In liceu o faceam pe perversa shi nebuna, astfel incat eram catalogata drept cea ‘cu experientza’. In final, am ajuns sa cred shi eu asta… shi doar pentru ca dansez provocator, ma dezbrac frumos shi shtiu sa zambesc… Iluziile astea…
Shi-n genere, candva, priveam sexul ca ceva absolut amoral shi murdar. Evident ca ma simtzeam prost, vinovata, dupa ce o faceam. Ideea era ca eu vroiam, dar nu trebuia sa vreau ci sa manifest ‘impotrivire’ ca sa obtzin placere. Vechiul clisheu- placere fara vina. ‘Eu n-am vrut. El m-a facut a lui.’ Cat despre sex oral… apu’ cred ca avea s-o fac daca nu ma speria primul partener cu insistentzele lui. Prima data vad shi eu un penis shi hai sa-l bag in gura! Trebuia sa ma acomodez, nu? Cand mi s-a facut, pai… mmm… Shtiu la ce ma gandeam atunci. La lucrarea de fizica pe care urma s-o am. Nu eram pregatita pentru asha ceva… Da’ in timp s-a rezolvat problema…
Eu-s ‘duala’…Adica… Se zbat in mine…2 ca sa zic asha… arhetipuri. Calugaritza shi prostituata. Eu sunt pura shi inocenta. Dar, capabila sa ma masturbez in fatza partenerului daca asta il excita, sa preiau controlul, sa stau supusa, legata… etc… Ideea e ca eu… oricum sunt cuminte! Dintotdeauna mi-a placut sa ma subordonez… Straniu… Hm… dar poate shi din cauza asta imi place pozitzia misionarului. Nimic mai fain decat privirea, respiratzia shi sarutul lui atunci…
Ieri eram trista. Ma gandeam la Cristi. Mi-era dor de el. Shi voiam sa-l sun, sa-I spun ca-mi pare rau. Dar el asta shtie. Shi noroc ca este un mogaldeatza care ma face sa zambesc! Shi noroc ca am un bun prieten care este alaturi de mine!
Viatza-I minunata cum n-ai lua-o! Am o famile extraordinara! Prieteni care ma sustzin! Am tot ce trebuie… shi daca ma gandesc mai bine… Pai, shi eu sunt extraordinara! Chiar daca nu-mi plac mashinile shi sunt copilaroasa, chiar daca vorbesc urat shi nu-mi place puiul prajit…
Tot ce am mai scump e aici, in viatza. Shi nu trebuie s-o irosesc pe lucruri neesentziale shi trecatoare. Trebuie sa iubesc ca sa ies din mine insumi. ‘Sa fac nimic cand nimic n-am de facut, sa stau netulburat in pace adanca, asemeni inserarii de pe tzarmul marii, cand valurile tac.’(Rabindranath Tagore)
 
2 orizonturi (ca 2 lumi pe care vreau sa traiesc)

Chiar nu vrei sa ma mai vezi? Hai zi ca nu! Imi place cand ma mintzi! Minte-ma…
Shi chiar daca m-ash intinde in fatza ta ca o pisica shi-ash avea o privire care implora parca, tot ai zice ca nu vrei sa ma vezi? Shi-ai spune ca sa ma provoci… ca sa ma vezi furioasa…
Tzi-e frica… Tzi-e frica sa nu-tzi plac mai mult sau sa-tzi displac mai mult. Eshti confuz shi shtii ca indiferent fatza de mine nu potzi fi, oricat de instabila, imprevizibila shi indecisa n-ash fi…
Ai impresia ca ma joc, nu? De altfel, poate shi n-o fac…
Shtiu ca-n noptzi shi poate-n diminetzi ma priveshti. Sunt curioasa cum apar eu in capshorul tau… Ingandurata, goala, fericita…? Mi-e interesant cum ma dezbraci tu… shi ce haine de pe mine scotzi… sau ce haine nu scot eu de pe tine… Shi daca m-ai saruta, te-ash plesni peste fatza sau te-ash mushca? Eshti regizorul propriilor tale vise shi fantezii. Poate ma iei ca asistenta? Promit sa fiu ascultatoare… indecent de ascultatoare… Shi promit sa nu mushc… tare.
Sau am privi un film shi te-ash privi inmarmurita in timp ce imi explici ce naiba acolo se intampla. Ca trebuie sa se intample ceva.. shi poate nu doar in film…
Sau am sta departatzi unul de altul, inconjurazti de prieteni care vorbesc intruna… shi poate pe-ascuns te-ai uita la shuvitza de par care-mi cade pe umar… Shi-ai vrea sa-mi sarutzi umarul… dar n-ai face-o… ca sunt atatzi prieteni intre noi… shi-atatea bariere!
Chiar nu vrei sa ma vezi? Sunt cuminte acum shi mi-e un dor nebun de tine… Eu sunt cuminte acum shi am shi-o lenjerie intima… Shtii, exact cum izti place tzie… Daca vrei, pot sa shi n-o port! Zi-mi ce vrei! Cum ma vrei… Pentru ca shtiu ca ma vrei cumva dar nu pot sa-mi dau seama cum!
Shi tot stau shi-ncerc sa ghicesc! Shi aproape ca ma trantesc pe pat, arunc hartiile de pe birou, rup hainele de pe mine… aproape ca ma ating cum o faci tu… Dar vreau sa te aud respirand shi… shi… n-am cum…
Shtiu doar ca in mine, ma lipeshti de perete shi ma lashi sa te sarut mult shi agresiv, ca ma tragi de par in jos, ca unghiile mele itzi zgaraie pielea de pe spate, ca eu cad jos shi tu ma urmezi, ca podeaua e tare shi…
Chiar nu vrei sa ma mai vezi? Shi mi-o repetzi de-atatea ori ca am impresia ca vrei sa te autoconvingi… Atata timp cat imi spui nu… aminteshte-tzi cum te priveam, cum itzi zambeam, cum ridicam mainele in sus shi eram fericita ca eshti langa mine… Amineshte-ma euforica…
Cauzti extazul meu in toate femeile pe care le vezi, in toate decolteurile pe care le admiri, in conversatziile pe care le porzti… Shi eu nu-s acolo. Eu nu am mersul lor, nu vorbesc ca ele, nu am corpul lor… eu nu te-ating asha cum o fac ele…
Ma cautzi in femeia pe care o imbrratzishezi, reala sau imaginara. Itzi pare rau ca nu miroase ca mine shi uitzi! Shtiu ca uitzi! Shtiu ca nu te mai gandeshti la mine! O cuprinzi shi-I spui c-o doreshti… Mie imi spune altcineva. Altcineva ma cuprinde. Nu tu faci dragoste cu mine. Nu eshti tu acela care-mi spune ca este fericit langa mine. Nu tu eshti cel care ma face sa ma simt frumoasa!!!
O mie de noptzi nedormite intre noi… Shi tot atatea cuvinte nespuse, cearshafuri noi shi orgasme neavute…
Pe el se presupune ca-l iubesc. Cu tine se presupune ca ma joc cu pasiune… Poate nu e-asha? Shi totushi! Ducetzi-va-n dracu’ ambii! Suntetzi prea importantzi pentru mine ca sa nu fiu cu cineva din voi, ca sa fiu doar cu unul. Mi-e imposibil sa stau cu tine fara ca sa ma gandesc la el. Utopic sa ma mangaie el shi sa nu-mi amintesc de felul in care o faci tu… M-atzi condamnat sa simt… la dublu…
Sau am sta fatza-n fatza… Privindu-ne ca doi pierdutzi, indragostitzi cu resemnare, tacand toate cuvintele care ne-ar aduce impreuna, urand chelneritza care ne-ar intrerupe dialogul dintre capruiul ochilor tai shi verdele ochilor mei… Ash tzipa intr-un final! Shi-ash spune ca te iubesc, ca am nevoie de tine..., ca...
Dar tu ma iubeshti prea realist ca sa nu shtii ca… aceleashi cuvinte le voi repeta seara... lui. Ca ma cuprinde strans-strans… Ca o sa tremur cand il voi simtzi in mine, ca-l voi privi ca pe-un idol, ca pe cel care m-a creat... Ca-l voi cuprinde strans-strans, imaginandu-mi ca te imbratzishez pe tine…
Ducetzi-va-n dracu’! Ca va iubesc prea mult ca sa pot trai doar cu unul din voi… Mai bine fara voi, ambii… Fara zilnicele enervari shi frustrari, impliniri shi euforii. Fara zilnicele: “Eu nu vreau sa te mai vad.”
Sa va ia naiba, scumpii mei, frumoshii mei, iubitzii mei, Regii mei…
 
Da-mi 50 de euro!

In loc de motto:
“-Asculta itzi dau 700…
-De ce nu mai mult? Nu merit?
-Ba meritzi… dar am shi o familie de hranit, intzelegi?”

Pentru a nu shtiu cata oara mi se stabileshte un pretz. De data aceasta a fot in Red Club, unde s-a apropiat un tip de mine shi mi-a zis:
- 50 de euro…
La care eu:
- N-am intzeles…
- Hai, nu te mai ascunde… Se vede pe fatza cine eshti… 50 de euro merge?
- Aaa… Sunt in concediu…
- Da-mi un numar de telefon.
C-un zambet perfect ironic shi amuzata de situatzie ii raspund:
- N-am nici numar, nici telefon. Poate-mi cumperi?
Reacztia lui a fost una, care din rusa s-ar traduce asha: catzea terminata… Am replicat:
- Aha… Exact… eu sunt de felul acesta… Dar nu-I asha ca-tzi pare rau ca n-o sa termini in mine?
Shi-am facut un gest pe care nu mi-l explic pana acum… I-am aratat degetul mijlociiu shi mi l-am lins, dupa care m-am departat.

Cred ca am ceva din alura unei prostituate modeste care-nvatza bine… Ma tot intreb daca ash putea face sex pentru bani. Niciodata! Trebuie sa pastrez aparentzele, nu?
Am insistat atata asupra ideii ca nimic n-a fost incat am ajuns sa cred in aceasta. Dar de mine nu pot sa fug, shi nici sa ma ascund. Din pacate, cu buretele nu pot sa shterg tot ce ash vrea sa repudiez.
Aveam grija de o fetitza, mama careia era o femeie dezinvolta, shi care m-a dus cu amantul ei la premiera clipului “Boonika bate toba”. Ma uit cu scepticism de-atunci la “Zdub shi Zdob”. Ulterior, amantul ei mi-a dat un telefon. Era octombrie cred shi probabil aveam 17 ani. M-a dus intr-o cafenea, pe care o evit acum, dupa care mi-a luat 5 trandafiri superbi. Doamne, cand imi amintesc! Mi-e atat de frica! Mi-a propus sa fiu ''femeia lui iubita''. Cu gandul la banii pe care i-ash fi putut avea, am tacut. Pentru Dumnezeu, eram minora, iar el avea o nepoata cu 8 ani mai mica decat mine!
Ma lasa pe str. Marinescu, la o statzie de casa mea. Ma saruta atat de mult shi apasat, incat in permanentza aveam buzele shi sfarcurile vinetzii. Luam dupa asta vreo 6 pastile de valeriana shi fumam… foarte mult langa scara pe langa care ma mai plimb in prezent. Imi dadea biscuitzi scumpi shi sucuri naturale. Ca sa fiu sanatoasa. Urma sa ma duca la medic.
Obishnuia sa-mi dea 200-700 de lei de fiecare data cand ne vedeam. Seara ma duceam in magazine shi-I cheltuiam pe produse de curatzat shi pe alcool. Zeci de shervetzele umede shi uscate, geluri de dush, shampoane, detergentzi, sapunuri… Ma spalam prea des shi nu-mi placea sa ma uit in oglinda. Cred ca vroiam sa ma curatz. Shi de-atunci mai am obsesia cu shervetzele. Tot timpul le port, ma simt neajutorata cand nu le am.
Ultima data cand ne-am vazut, a fost de fapt shi primul nostru sex. Pana la el am avut un iubit, cu care intretzineam raporturi sexuale, insa nu pana la ruperea himenului.
Mi-a zis sa stau deasupra. Am tacut. Imi dadea jos chilotzii. Am tacut. S-a dus dupa prezervativ shi m-a intrebat daca sunt curate. Ha… Clar lucru. Sunt cea mai curata. M-a durut. Ata de tare! Atat, atat, atat, atat, atat de tare! Tzineam durerea shi tzipetele in mine. Curgeau lacrimi… Gusha lui deasupra mea, pielea zbarcita, ochii aia flamanzi… Mama!
Am mers in baie. El se spala. Pe shervetzelul meu era sange. Radeam shi i-am aratat spunandu-I c-am fost virgina. Radeam ca o proasta… Nu m-a crezut. “E imposibil.”
Sunt sigura ca se baza pe felatzia pe care I-am facut-o, prima shi ultima data. Sugeam bine, probabil… “Tu eshti atat de buna! O sa ne-mapacam atat de bine… Tu eshti… Tu eshti…” M-a numit cum ma numesc parintzii, in momentul in care a ejaculat in gura mea. M-am inecat, am inghitzit shi-am mai scuipat. Shi m-am inchis in baie shi taceam… Dupa vreo luna, am incetat sa simt gustul spermei lui in gura mea…
Nu ne-am mai vazut de-atunci. A crezut ca-mi bat joc de el, insistand cu virginitatea mea. Shtiu ca i-am cerut 500 de lei (am fost virgina, meritam, nu?)… shi i-am spus sa opreasca vizavi de Ambasada Ucrainei. Era confuz shi suparat. Eu radeam shi zambeam… Pentru ca trebuia de sarbatorit, mi-am luat un Coffe Amaretto shi multe shervetzele umede shi m-am dus la Valea Morilor. Ma uitam la iaz shi am inceput sa tzip… Tare… Mergeam pe jos spre casa shi radeam… Ha… Unele gratis, da’ eu iata, nu! Sunt tare, frate! Dupa o luna mi-am revenit… Poate shi nu numai din prostie…
Ma mai revolt shi-acum, cand aud de chestii de felul acesta… E natural, nu? Eu doar n-am facut nimic… Shi daca am facut… Nimeni nu va shti… Eu doar am 19 ani. Invatz bine. Shi ma port… decent. Eu doar... n-am facut nimic, nu?
 
e din viata ta reala sau nu?..sunt cateva lucruri pe care le vad la tine si in real...:D
daca nu bagai Zdob si Zdub...Valea Morilor...si inlocuiai cu altceva..ar fi fost mai bine..dupa mine:D

ps. imi place sa citesc ce scrii... e un inceput bun..ai talent:)...dar tre sa-l cizelezi..si in "lucrarea" de fata vad un progres:D
 
Niciodata n-am multzumit tuturor care ma citesc... Va multzumesc!!! Ma facetzi asha de fericita... Imi pare bine, ce sa mai....

Pt linar: anumite lucruri sunt reale...da' poate toate sunt reale... da' poate nimic... nu shtiu... :D

Multzumesc pentru incurajari! mua!
 
capsunica :eek:

fain...mi-a placut! kurva mica ce esti..sper ca-s doar fantezii...
apropo, unde crezi ca-i pozitionat himenul, parerea ta?
 
Kiara - :nu mai pot:

... linar, am vazt shi eu ceva asemanari cu imaginea reala a capshunicii :) ... cit de imprevizibili pot fi oamenii :)
a, shi linar - iti place astfel de "literatura"?
 
Kraft..la ce te referi cand zici "astfel de literatura"?
daca te referi la "deschidere":D...ca sa vb in termeni mai soft...pai...da..uneori:)...desi cred ca am citit doar 2 lucrari de genul asta: "Memoriile unei Geishe" si "11 minute"

dar..la capsunica...imi place cum scrie..nush parca te atrage...cere sa citesti mai departe..si in unele momente chiar uiti de tot si citesti..citesti:D..imi plac detaliile pe care poate in viata de zi cu zi nu le acordam atentie..dar aici ea descrie si lucrurile care dintr-o parte le consideri ordinare..dar din alta parte...sunt atat de importante:)
 
Parfum de femeie- miros care se razbuna

“Buna seara, iubite!... Te-ashtept ca shi cand, numai dragostea noastra ar fi pe pamant, mai presus de mariri, de caderi, de mariri… de cuvant.”
Ascultam piesa mea preferata cad am simtzit deodata mirosul ieftin al unui parfum de femeie, sau mai bine zis… cand ai intrat. La naiba! Tzi-am zis de-atatea ori ca nu-mi plac parfumurile ieftine!
- Tzi-e foame?
- Nu, iubito… Sunt obosit…
Eshti obosit micutzul meu. Probabil, iar te-au pus sa lucrezi pana tarziu cu oameni tampitzi. Eu doar te cred, iubitule! Tot timpul te-am crezut! Shi nu e vorba de naivitate, e vorba de incredere, nu?
La naiba! De ce infectezi aerul pe care-l respir cu acest miros? Shi doar tzi-am spus data trecuta, s-o faci frumos shi discret. Te-am prevenit doar, ca in momentul in care o sa permitzi sa aflu din nou… ca cineva te-ashtepta undeva, ca un pat scarztaie ushor, ca ea se da cu un ruj maro... Pentru Dumnezeu, shtii ca nu-mi place culoarea asta! Ca ma priveshti pe mine, dar o vezi pe ea… ti-am spus doar ca o te iert… din nou… dar altfel.
- Iubito, ma duc sa ma culc…
Mai stai un pic! Repeta inc-o data cuvantul “iubito”. Vreau sa-mi imaginez cum i-o spui ei… Tot atat de fin shi calm? Shi cum e ea? Oare o cunosc? Am vazut-o vreodata shi n-am shtiut ca te saruta? Shi cum o rogi cand vrei s-o tarai in pat? Cum se lasa ea sedusa? Ce simtzi cand te-atinge cu mainele ei fine, probabil…? E frumoasa… Ea trebuie sa fie frumoasa! Incantatoare, chiar. Cred ca innebuneshti cand itzi zambeshte shi-ai vrea s-o vezi mai repede goala, agitata, mishcandu-se-n convulsii parca…
- Sa-tzi fac masaj?
- Te rog… Sa ma relaxez un pic…
Simt maini straine cum itzi ating spatele… Simt mishcarile lor… De cate ori te-a mangaiat asha cum o fac eu? Shi cine o face mai bine? Ea? Cum e sa compari, iubitule?... E mai frumoasa decat mine? Te-adora mai mult? Ei tot ii spui ca e divina cand ploua? Minte-ma! Zi-mi ca eu am pielea mai moale… Minte-ma! Zi-mi ca eu sunt cea mai frumoasa! Ca doar eu shtiu sa te sarut cum itzi place… Ca pe MINE vrei sa ma imbratzishezi shi ca… dimineatza vrei sa te trezeshti cu zambetul MEU! Minte-ma! Minte-ma! Spune-mi ce vreau sa aud!!! Fa-o pentru mine!
Ash vrea s-o vad razand. Probabil, are un zambet extraordinar… Ash vrea s-o vad cum te provoaca, cum se imbraca pentru tine, ca apoi sa vad daca o dezbraci… tot atat de atent ca shi pe mine… Ea trebuie sa fie frumoasa. Ea e frumoasa!
- Vreau sa fac dragoste cu tine…
- Iubito…
Nu spune nimic mai mult… Taci… Fa-ma sa simt c-am fost a ta… ca sunt a ta! E ultima data, totushi! Excita-ma mai repede ca sa uit ca-tzi imaginezi ca eu sunt ea!!! Fa-ma nebuna! Fa-ma sa ard! Priveshte-ma shi saruta-ma ca shi cum ai privi-o shi saruta-o pe cealalta iubita a ta… Arata-mi cum faci dragoste cu ea… Dar sa nu te pierzi shi sa nu uitzi ca sunt EU aici… shi ca sunt picioarele MELE, cele pe care le atingi… Ca vrei sa fii in MINE shi nu in ea!!!
Cum ai putut tu?! Cum ai putut sa faci sa-ntzeleg ca ai pe altcineva? De ce n-ai ascuns shi de ce te-ai purtat parca intentzionat, ca sa aflu din nou?! Eshti un idiot shi un prost, iubitu’ meu… Nu trebuia sa te atashezi prea mult de o alat femeie, shtiind ca eu te-ashtept acasa, shi ca tot ce am mai scump, eu am in tine…
Te iubesc prea mult… sau poate prea putzin ca sa nu uit ce-a fost acum… dar prea posesiv, ca sa nu-mi reamintesc c-ai mai facut-o…
La naiba! E ultima data! Sa profitam! Sa facem tot ce n-am facut odata! Fa-ma sa te vreau mult… mult. Sa nu fie sex, sa fie dragoste. Mangaieri peste tot corpul… Saruturi fara aer… Asfixiaza-ma erotic cu toata pasiunea ce-o porzti pentru noi doua! Sa ma zbat in extazuri shi sa te-arunc in placeri pe care nu le-ai mai simtzit pana acum… Sa par o nimfa devoratoare shi sa fac sa te simtzi dorit la infinit… Pentru ca e randul meu… E randul meu sa nu-mi mai pese… Acum eu o sa am grija sa-ntzelegi cine shi mai ales cum, ma face sa tzip… shi-anume tare. Sa te privesc shi sa-tzi dai seama ca nu eshti tu cel pe care-l vad… E el!

Sa facem dragoste! Ca doi, cei mai frumoshi nebuni… Shi nu pentru ca vreau sa simt parfumul ei ieftin pe corpul meu… Ci pentru ca nu mai sunt furioasa shi pentru ca nimic, din pacate, nu ma mai doare. Pentru ca-tzi seaman perfect! Pentru ca… vreau… ca prin mine … sa tzi se intipareasca… in fiecare por shi respiratzie… mirosul pielii mele… imbibate de parfumul... prietenului tau… Parfum care e-atat de dulce, iubitule! Atat de elegant shi pervers, iubitule, exact ca prietenul tau!...
E ultima data, totushi… Ultimele imbratzishari… Fa-le frumoase shi delicate… Ca sa nu le uitam, iubitule! Iubitu’... MEU!

P.S. kiara, eshti o dulce! mua...
 
ss

parca postasem si eu pe aici candva :) era tema lui vitalik spranceana.

am citit cateva fragmentulete din cele de mai sus, mi-a placut primul de la capsunica, apoi am vazut ca si celorlalti le-a placut, le-a placut atat de mult ca au uitat sa scrie si ei dupa asta devenind dintr-o data critici, d'aia buni si care stiu meserie :))

mie imi place sa scriu ca si cum as fi o femeie, insa am vazut ca nu pot ajunge sa descriu tot atat de bine ca si daca as fi fost o femeie...deci raman sa scriu tot ca un hombre :)


Imi amortisera degetele, si n-as fi simtit nici asta, daca nu m-ar fi ars tigara care inca mai fumega intre degetele mele. Simteam lumea cum se invarte intr-un cerc, si nu intr-o singura directie, ci in toate directiile posibile in acelasi timp. M-am dat jos din pat si m-am intins pe podea, priveam jocul haotic al firicelelor de praf ce straluceau printre razele diminetii iesite printre draperii. Lumea isi incetini ritmul, in capul meu incepu sa se delimiteze o realitate tulbure, in scurt timp obiectele obisnuintei mele isi recapatau proprietatile statice. Scaunele, cartile, acvariumul, tabloul. Am tras cu sete din tigara moarta si pe moment cautam in spatiul imediat un loc unde as putea sa o arunc, simteam o scarba pentru acea tigara care-mi ardea degetele, de parca as fi tinut in mana o viespe care tot incerca sa ma intepe, asa ca am aruncat viespea in acvarium.
Stateam cu spatele sprijinit de pat, ma credeam singur, insa simtii cum cearsaful care alunecase odata cu mine si de care eram oarecum legat, cu o putere lina si constanta ma tragea in sus. Eram gol infasurat in cearsaf, ca-n toate noptile mele si ca-n toate diminetile cand stateam gol prin casa, insa in acel moment, am resimtit goliciunea precum Adam in momentul adevarului cand Eva l-a imbiat cu marul din pomul cunoasterii, doar ca eu ma simteam atunci mai prost decat as fi fost imbracat, adica nici o legatura cu cunoasterea. Am sarit in picioare insa imediat o ceata neagra mi-a impaenjenit ochii facandu-ma sa ma prabusesc ca un stalp pe podeaua moale cu miros de lemn de brad, actiune pe care am reusit sa prind sa o performez, dat fiind faptul ca am cazut cu fata in jos. Nu am lesinat insa simteam cum parca sangele imi paraseste corpul, nu voiam sa ma misc, insa voiam sa stiu daca vreo hemoragie externa imi facea impresia aceasta de golire. Apoi am simtit cum cineva cu degete reci si lungi ma intoarce cu orizontul vederii in sus, imi ia capul in palme si-mi deschide ochii, ca prin ceata deslusesc un chip frumos ca de inger, desi pletele ingerului fiind foarte lungi imi intra in ochii, asa ca inchid iar ochii, si iar degete reci si lungi incearca sa mi-i deschida, sa ma intrebe daca sunt bine.
E subtire, are picioare lungi, par putin strambe langa genunchi dar apoi imi dau seama ca era doar un unghi gresit din care ma uitam, are picioare perfecte si ma linistesc. Putin mirat ca o gasesc la mine in casa pe fata aceasta cu ochi mirati tot timpul, zambitori, lungita pe patul meu de o persoana si jumatate, eu considerandu-ma mai tot timpul un om si jumatate, mi-am luat si pat pe masura. Se scoala si deschide geamul dand draperiile la o parte.
S-a asezat si ea langa mine sprijinindu-si spatele de pat, ai pesti in el, se scoala si sta cu fundul la mine, are un fund frumos bineinteles, si imi vorbeste despre pestii ei, cand eram mica tata totdeauna la 2 saptamani imi cumpara un peste, nu stiu de ce, dar toti pestii mei erau sinucigasi, sareau din acvariu, mama si tata pleca la serviciu, eu eram la scoala, seara cand ne intorceam il gaseam deja uscat pe covor, mirosind asa urat. Cred ca avea nevoie de afectiune, imi aprind eu tacticos o tigara, ai ma, mi-o ia ea din gura, pestii nu simt nevoia afectiunii, pestii nu au creier, pestii sunt animale nerationale. O privesc, intotdeauna imi apare un spirit de contradictie cand cineva incearca sa-mi demonsterze ceva, insa acum doar am tacut.
O simteam ca voia sa vorbeasca, insa parca ii era teama, doar o simteam cum ma priveste pe furis, apoi se uita si ea peste geamul deschis la varfurile plopilor ce se vedeau in departarea albastra. Astea sunt tigarile mele, nu-i asa. De ce ai ochi albastri, poftim...

Cand toata lumea iti gandeste pentru tine toate teoriile, cand proverbele sunt cele care iti ghideaza o buna parte din viata sau din eticheta, cand stii dinainte ce e bine si ce e rau, cand tot ce vrei sa visezi sau sa-ti doresti e deja intr-un catalog cu vise si dorinte, sau ai citit undeva sau ti-a povestit cineva, tu , nu esti decat o marioneta. Civilizatia milenara sau cat de veche o fi ea, te aduce la stadiul sa nu stii tu exact care e alegerea cea buna, obisnuinta, obiceiul e atat de tare inradacinat ca e luat ca litera de lege. Eu sunt gol si totusi am in mine constientizata ideea de rusine, stiind totusi ca nu e decat o complexitate sa fii gol cand mai e cineva in preajma, chiar daca cu acel cineva ai facut dragoste cu ceva timp inainte. Ametesc din nou, am fumat iar prea multa marihuana, simt cum aerul incearca sa-mi scape, cum plamanii nu mai vor sa permita sa respir, ca un junghi simt cum oasele capului se misca compactandu-mi creierul parca. Imi vine sa strig,, sa urlu, dar nu strig si nu urlu, apoi iar simt degetele reci si lungi cum imi aluneca pe fata.
Parca nu mai pot sa respir, aud zgomote inabusite, sunt in apa, sunt in totalitate acoperit de apa, apa cu zgomote, imi simt pieptul strans ca-n cleste, scot capul la suprafata apei. Apa de jur imprejur, credeam ca-s in cada, chiar ma miram ca pot sa dau din maini si din picioare fara sa ma lovesc de ceva. Strig, strig in mine , apoi strig in afara, dau din maini metodic, pentru a nu-mi irosi puterile, pentru ca nu vad nici un mal aproape, nu vad nimic, doar apa. Ce fac eu aici?
Simt cum sunt tras de maini si corpul imi ramane undeva in urma, pe spate pietricele si bucati de scoici ma zgarie. Apoi sunt lasat ca un sac jos, deschid ochii zambind, ma umfla rasul doar ca nu-mi pot misca maxilarele sa-l schitez. Simt cum cineva ma mangaie pe fata, gestul acesta care toata viata mi-a parut foarte netacticos si il uram, acum imi parea o alinare. Degete reci si lungi imi iau pulsul undeva langa gat, deschid ochii sa vad ingerul, dar inca nu am murit...
 
Back
Top