Ultimul film vazut

[youtube="563xkXq4duw"]Fallen,1998[/youtube]

am vazut "The fallen" cu Denzel Washington
un film frumos, fara efecte speciale sau alte porcarii de genu asta, dar a fost destul de interesant.
 
"fara efecte speciale sau alte porcarii de genu asta"

nus mare amator de visual effects, dar dacas facute k lumea si cu sens...merita vazute. dacai action sau scifi la cinematograf, merg numai pentru efecte

nus porcarii, man...tu doar esti de pe K-Pax tre sa stii mai bine lucrurile astea
 
din brockovich niciodata nuam reusit sa vad decat bucatzele..cred ca nu m-a atras in nici un mod. :sarcasm:

ieri am privit "big nothing"...despre nishte major losers
am adormit la sfarsitul filmului si nu shiu exact cum se rezolva treaba, dar din cate mi s-a zis toti mor...de aceea neaparat voi recupera ;)
 
"SHOOTER" :
Merita de vazut numai pentru Cheyenne Tactical cu calibru 408 Cheytac (luneta Nightforce NXS). Superba "bijuterie".

military-intervention.jpg


intervention-cvr.gif




http://world.guns.ru/sniper/sn63-e.htm

http://www.snipersparadise.com/photos/categories.php?cat_id=68&page=5
 
"DEJA VU"
Film revelator ! Filmat extraordinat a la Tonny Scott (fiecare imagine e o adevarata fotografie. Chapeau, Maitre) ! Muzica putin dezvoltata insa aceeasi din Enemy of the State ! Denzel doborit de emotii ! Kilmer excelentisim (il ador) ! Paula Patton senzuala ! James Caviezel EXTRAORDINAR !

505304.jpg
 
APOCALYPTO
Miina subiectiva a lui Gibson...ai ce scoate din film (machismul tipic latinos, misticism, sensibilitate, speranta).

apocalypto-7.jpg
 
Pirates Of Caribbean 3,
am savurat filmul de la inceput pana la sfarshit... mi-a placut 90%, celelalte 5% shi 5% nu mi-au placut din cauza dublarii shi a scaunelor incomode...
mi-a placut trilogia de la inceput pana la sfarshit, shi imi pare ca odata cu episoadele 2 shi 3 actziunea este tot mai mare... e tare incurcat, piratzii se amagesc intre ei de 3 ori pe secunda, insa pentru amatorii de gen - e magnific...
 
Super tare realizat. Johnny e la nivel ca deobicei... te tine incordat mai tot filmul...
am vazut si Shrek 3 :) prea multe povesti in una singura..dar e ok...am ras...asta e cel mai important.
 
khama;184678 said:
Pirates Of Caribbean 3,
am savurat filmul de la inceput pana la sfarshit... mi-a placut 90%, celelalte 5% shi 5% nu mi-au placut din cauza dublarii shi a scaunelor incomode...
Subscriu. :D Iar Johnny Depp e super.

Am mai privit recent "The Prestige" (2006)...un film interesant despre arta magiei cu o dezlegare atat de banala, incat e total neasteptata.
 
SpiderMan 3 ... Nota 2 fara drept de apel , e o sinucidere morala sa te uiti la el.
 
Cine a vazut Pathfinder ? Am copiat deja filmul din 2 surse si sunetul e plin de un skirtsiit enervant. No luck de 2 ori la mine cu versiunile ori asa a fost gindit?
 
am vazut naked weapon, terifiant, pe alocuri, comic.. si cu un sfarsit..perfect, de care imi place mie :) no happy end!
 
Back
Top