Ultimul film vazut

Eagle Eye : filmat ok, desi scenariul a mai fost abordat, finalul prea simplu. Destul de ok pentru un film comercial. Ar fi fost mai bine daca priveam Little Miss Sunshine ! :)
 
ok... sa vedem.

am vazut asa Burn after reading. greu de spus daca mi-a placut, un film despre nimic, cu actori adunati pe spranceana, pe undeva cinic si de- dreptul ironic. mi-a plcut Clooney cum a jucat si Malcovich. magistrali amandoi. unul maniaco-depresiv cu latente agresive, unul obsedat de sex, intr-o istorie in care parca nimeni nu ii ceea ce pare.

Alien vs Predator 2... pierdere timp. am fost foarte dezamagita...
 
acolo chiar era alien vs predator. si a fost foarte bine realizat... si ma asteptam ca si acesta sa fie la fel de interesnat. insa aici un singur predator care parca era femei de serviciu, umbla pe urmele alienilor si turna chestia aia albastra care ii dezintegra... vesnic cu un pas in urma si isi mai pierde si arma...
si practic au fost 5 min in tot filmul cand predatorul chiar se batea cu alienii. in restul umblau personajele umane care niste tampiti pe acolo, cu niste replici mai mult decat idioate, ca la un mom dat m-am enervat de-a dreptul...

o tampenie, si-au batut joc de film si de ceea ce a fist primul film...
 
Bucket List, recomand din suflet.

Un film despre doi tipi cu vieti si statuturi sociale diferite, care afla ca sunt bolnavi de cancer si hotarasc sa traiasca timpul ce le-a mai ramas vizitind locuri si facind lucruri pe care nu si le-au permis inainte ( din motive financiare sau din lipsa de timp).

Un film de milioane, cu Jack Nicholson si Morgan Freeman, deci no comments referitor la jocul actorilor.
 
Otilia;216929 said:
Bucket List, recomand din suflet.

Un film despre doi tipi cu vieti si statuturi sociale diferite, care afla ca sunt bolnavi de cancer si hotarasc sa traiasca timpul ce le-a mai ramas vizitind locuri si facind lucruri pe care nu si le-au permis inainte ( din motive financiare sau din lipsa de timp).

Un film de milioane, cu Jack Nicholson si Morgan Freeman, deci no comments referitor la jocul actorilor.

f asemanator cu Knocking On the Heavens Door


recent privit Volver de P.Almadovar, cu P.Cruz X-P
 
UNFAITHFUL-filmu prefereat a fostei mele prietene .....mam mai uitat odata la filmu asta k sa vad ce a impresionato pe ea ............creca niam dat seama d ce nu mai suntem impreuna .....gusturi diferite ....
 
Back
Top