vreau sa mor...

mda... interesant subiect .. sa stiti ca si eu m-am gandit de multe ori la chestia asta .. si ma mai gandesc uneori.. fiecare om are momente de genul asta cand se simte singur sau doborit de cotidianul in care traieste .. asta e viata . nimeni NU ne obliga sa o traim daca Nu vrem.. fiecare are dreptul sa aleaga ceea ce vrea .. !! ce ciudata e viata asta uneori... si totodata cat de nedreapta e cu unele persoane .. !!
 
eucineva;193354 said:
fiecare om are momente de genul asta cand se simte singur sau doborit de cotidianul in care traieste .. asta e viata
pesimismul e dispozitie, optimismul e vointa (Пессимизм-это настроение,оптимизм-сила воли.)
 
eucineva;193354 said:
!! ce ciudata e viata asta uneori... si totodata cat de nedreapta e cu unele persoane .. !!

Toti avem probleme... Sunt insa oameni care se bucura de putinele momente fericite in viata... Si sunt oameni care nu realizeaza ca au trait si traiesc mai multe momente fericite decat altii.
 
Hai ,cine urmatorul se mai da cu vreo intelepciune de asta a la Coelho ?
 
Umbreon;193752 said:
Hai ,cine urmatorul se mai da cu vreo intelepciune de asta a la Coelho ?

De ce??? te enerveaza??? Sau eshti de parere ca astea sunt mai mult cuvinte frumoase but useless
 
hmmmmmmmmmmmm,sa stii ca-mi placi,Melania si imi placi,pt ca ai dreptate.Toti striga sus si tare ca nu ar fi in stare,ca e o prostie,ca....ca sa nu mai continui,dar nimeni nu recunoaste,(cum ai spus si tu)ca macar o data,da tot s-a gindit la asa ceva.Mdeaaaaaaaaa.....
 
nici nu mam a6teptat la o a6a tema pe acest forum...pai lasatii sa analizezeze proul si contrariul si dupa aia succese!
 
nosferatu;198066 said:
Oare 40 tablete de paracetamol is de ajuns ca sa crapi?..

Ce yntrebare.... Nici sa nu te gandeshti!!! Shi asha nr fetelor prevaleaza nr baietzilor, iar tu te gandeshti la prostii!!!
 
nosferatu;198066 said:
Oare 40 tablete de paracetamol is de ajuns ca sa crapi?..
Da, dar treptat. Dupa un interval liber de vreo 12-24 ore incepe sa se stabileasca insuficienta hepatica acuta(ficatul - kaputt!). Deci nu e intocmai cea mai clever si eficienta metoda de a te sinucide. Vreo 10 g ar fi in principiu deajuns. Deci daca o pastila contine 500 mg substanta activa, 20 pastile ar fi minimum necesar.

Daca intre timp ai baut pastilutzele si te-ai razgindit, cumpara si niste antidot, N-acetilcisteina, sa-l ai la indemina. :D ...insa asta nu isi face intotdeauna efectul.

Deci concluzia care este: poti sa mori, dar poti si sa scapi, cu ficatul destul de varza.
 
Hmm, intersanta tema, sunt nou pe acest proiect, dar imi place nespus Categoria de Foum Psihologia.

Dupa parerea mea, se sinucid numai oamenii slab de caracter, care nu pot face fata greutatilor care apar la un moment dat. Cel mai usor lucru este sa spui ca gata ma omor, ce mai am de facut. Acesti oameni sunt niste lasi.
Nu sunt ei de vina, asa li este caracterul, cum am mai mentionat oameni slabi de caracter, care nu pot judeca adecvat, sau logik, judecata lor mai mult se mentine pe emotii, ceea ce duca la sinucidere.

DA, eu sunt de acord ca viata noastra ii plina de probleme, in care nu poti sa vezi viitorul, nu-ti dai seama unde ai sa ajungi peste 4 ani, cine ai sa fii peste 5 ani, dar cel mai usor ii sa dai minile in jos si sa mergi dus de val prin tot rahatul acesta in care traim noi. Asa ca, luativa in mini si fara multa plingere, incercati sa faceti ceva pentru voi, macar schimbati-va viziunea vietii.

Dar oamenii slab de caracter o sa moara permanaet, asa li este sortit lor.
 
Eu cred oameni "slab de caracter" si care "o sa moara permanaet" nu isi
"mentin judecata mai mult pe emotii" atunci cand "isi dau minile in jos".
Asa ca "luativa in mini , fara multa plingere" si

ganditi-va ca peste vreo 50 de ani va veti aduce aminte ca canva ati dorit sa va sinucideti.
 
Back
Top