vreau sa mor...

m_c_B - ganditi-va ca peste vreo 50 de ani va veti aduce aminte ca canva ati dorit sa va sinucideti.

Asa este lumea, dar trebuie sa te gindesti ca probleme o sa dispara, si viata oricum merge inainte, insa poate fi mai frumoasa decit a fost cindva. Da, eu sunt optimist suta la suta, dar nu ai alta cale, daca ai lasat capul in jos macar ceva timp, crede-ma, acolo o sa si ramina... Viata este cruda, daca nu faci nimic, mori...
 
nosferatu;198066 said:
Oare 40 tablete de paracetamol is de ajuns ca sa crapi?..




eu am baut 20 de pastile somnifere, 15 pastile de temperatura ,o doza de morfium(în pastile) mam culcat parca eram moarta si diminiata la 9 mam sculat parca nimic nu am înghitit !!!!cum e posibil asa ceva?????nici o reactie ,nici un efect???vie!!!!
 
fbi;218408 said:
eu am baut 20 de pastile somnifere, 15 pastile de temperatura ,o doza de morfium(în pastile) mam culcat parca eram moarta si diminiata la 9 mam sculat parca nimic nu am înghitit !!!!cum e posibil asa ceva?????nici o reactie ,nici un efect???vie!!!!
Vezi tu, lacustele sunt cu adevarat o problema si nu mor cu una cu doua... la fel ca si gandacii de bucatarie... una din strategii e de a le imbata si a folosi pantoful. Ei bine, faci un pic de murdarie prin casa, dar cu o carpa se rezolva...

Apropo, felicitari, ai idei bune pentru progresul umanitatii... :D
 
fbi, daca-i fi vrut cu-adevarat sa te sinucizi, te-ai fi aruncat de pe-un bloc cu 30 de etaje, nu-i asa?
 
Kara;218441 said:
fbi, daca-i fi vrut cu-adevarat sa te sinucizi, te-ai fi aruncat de pe-un bloc cu 30 de etaje, nu-i asa?
de pe bloc e tare dureros!LOL cu pastile e mai e mai repede, în liniste!
da eu nu am murit asta e întrebarea!!!!!dece?!
 
Otilia;218449 said:
Nu mai ajungi sa simti durerea cazaturii de pe bloc...don't worry

super e sfatul tau! sunt persoane care cad de pe blog si ramîn vii asa ca mai bine sa adorm si sa nu ma mai scol decît sa stau culcata la pat!(daca mai ramîn vie!)LOL
 
Reformulez:
Daca-i fi vrut cu-adevarat sa mori ai fi luat 100 de pastile somnifere, 100 pastile de temperatura , 100 doze de morfium(în pastile).
 
Kara;218459 said:
Reformulez:
Daca-i fi vrut cu-adevarat sa mori ai fi luat 100 de pastile somnifere, 100 pastile de temperatura , 100 doze de morfium(în pastile).
eu am luat deajuns pastile! si nicic macar un effect!mam culcat la 9 si mam sculat la 9!
cînd am spus la doctor el o ramas trasnit eu lam întrebat dece nu am nici un efect? ,( a da eu cu pastile am baut si si alcol.)el ma trimis la urgenta !a spus ca pastilele
pot sa între în reactie si mai tîrziu,nu neaparat peste cîteva ore dupa ce le ai baut.
 
fbi;218452 said:
super e sfatul tau! sunt persoane care cad de pe blog si ramîn vii asa ca mai bine sa adorm si sa nu ma mai scol decît sa stau culcata la pat!(daca mai ramîn vie!)LOL

Atita timp cit vorbim despre un bloc de 30 de etaje, fii sigura ca nu raminea nici bretonul din tine :)
 
"vreau sa mor" interesanta afirmatie... eu nu cred pe nimeni care imi spune ca vrea sa moara.. intr'adevar nimeni nu vrea sa moara, shi totzi fug de acest gind, gindind ca sunt veshnici, chiar shi acei sinucigashi cind beau pastile sau se arunca de la etajul 30..fac acest lucru gindind ca mai apoi se vor trezi alti oameni in noi circumsante in noi conditii..fiecare sinucigash spera ca prin moarte va scapa de problemele sale care ii par nerezolvabile, insa el nu poate conshtientiza pina la capat, ca el va disparea difinitiv..logica noastra e facuta in asa mod ca noi sa gindim ca-nimic-nu poate fi..mai mult decit atit, fiecare din noi cin ajunge in fata cu moarte intelege ca el nu o vrea, acesta este instinctul de baza care se numeste frica de moarte, ...acesta poate fi numit si scopul vietii daca vreti asa..daca de generalizat...
o data visasem ca peste mine zboara un asteroid, si am inceput incet sa ard, intelegeam ca mor, ca fiecare celula din corpul meu se dizolva in spatiu, devine component al lui...shi shtiti ce gind , un singur gind mi'a trecut prin mine...era un regret, regret ca nu voi putea afla raspunsurile la toate intrebarile, siuatiile nerezolvate...va spun cit de greu n'ar fi fraza vreau sa mor nu merge...mai bine spunetzi omoriti-ma cieva..:D
 
imi spunetz shi mie cum pot sa mor repede shi fara prea multe dureri...faza cu aruncatul de pe blok nu e posibila...mam gindit sa mor de la intoxicatzie de gaz de la aragaz...ce spunetzi??sau sa iau vreun paralizant...deshi nam idee care shi sa dau drmu la apa din cada shi sa mor de la inec...spunetzimi shi mie va rog ceva sfaturi..ms anticipat :)
 
oooo ... Demult n-am avut sinucigasi pe forum :)

Bine ai venit !!!

Poate ne dai ceva detalii (cauze, motive) , si te ajutam noi cu alegerea metodei optime ?
 
inante de a iti da o reteta ... gandeste mai bn la viata ta , de ce esti asa de suparata pe ea .
nu e bine sa te gandesti macar la asa ceva .
apropo...e cineva din chisinau care ar putea sa imi arate orasul ??? eu sunt de peste prut , din brasov si peste 2 saptamani vreau sa ajung si eu acolo la voi
:) (scz daca nu e in topic da nu am gasit unde sa postez )
 
mdea .. omteresanta tema .!!
parerea mea este ca .adika fraza " vreau sa mor "
nu e cea mai buna solutie lume .. Da sunt deakort sint momente kind vreai sa faci si altceva nu numai sa mori ..
si daca sa mori in momentul dat nu e cea mai reusita solutie ..
avem viata inainte .
 
mariana, proaste metode ai gasit; paralizantul doar te paralizeaza fizic, dar te lasa constienta sa vezi cum se chinui si te sufoci. nici inecatul nu e atat de simplu, ce crezi ca te-ar tine sub apa? instinctul de supravietuire e mai puternic decat dorinta ta de moarte.
 
Kara;198239 said:
Da, dar treptat. Dupa un interval liber de vreo 12-24 ore incepe sa se stabileasca insuficienta hepatica acuta(ficatul - kaputt!). Deci nu e intocmai cea mai clever si eficienta metoda de a te sinucide. Vreo 10 g ar fi in principiu deajuns. Deci daca o pastila contine 500 mg substanta activa, 20 pastile ar fi minimum necesar.

Daca intre timp ai baut pastilutzele si te-ai razgindit, cumpara si niste antidot, N-acetilcisteina, sa-l ai la indemina. :D ...insa asta nu isi face intotdeauna efectul.

Deci concluzia care este: poti sa mori, dar poti si sa scapi, cu ficatul destul de varza.


Te-ai cam inselat aici, aproape 2 ani si jumatate de cosmar , doar pt. ca tu te-ai cam inselat, puteai sa-mi spui ca nu se moare din 40 de tablete de paracetamol, intelegeam si luam si eu naibii mai multe:)) Ma gandesc ca mi-ai zis ca ajung 20 de pastile, poate 100!! :)) Sau puteai sa-mi spui ca ar fi mai sigur sa ma spanzur, sau sa ma arunc de undeva !! :))
 
gila;76925 said:
iaka voi ce zicetsi cand auzitsi oamenii zicand asha , de mine s-a apropiat o fata shi a spus incet asta, i-am spus sa se calmeze , dar ea parca nu ma auzea , dupa o discutsie de jumatate de ora , ea a spus ca deamu i-a trecut tot kkt-u' asta shi vrea totushi sa traiasca , straniu , dar am reusit cred , sa ii arat care e sensul vietsii ...
Vreau sa mor…
 
Back
Top