Z&Z

Z&Z canta bine nu prea am vazut sa zica cineva ca canta rau... dar limba lor romana lasa de dorit...se vad de la o posta ca unii din ei stiu mai bine limba rusa...In privinta ca nici noi nu prea stim limba noastra greshesti...las ca stim noi sa vorbim...daca ne inteleg romanii inseamna ca totul e bine
 
asta-i criteriu, cool? daca inteleg sau nu romanii ce vorbiti? intelegem si versurile zdubilor.
(jenant e cand romani din romania vorbesc aiurea, ba chiar si reporteri auzi aberand, de te-ntrebi ce facultate underground sau fara frecventa au facut)
 
Chiar daca sa examinam clipul "Buna dimineatsa!" nu consider ca este o sustsinere a comunishtilor. Cred ca el a fost facut anume yn felul acesta pentru a lua yn derydere acele uzine cu utilaj tehnic shi mashinarie de 25-30 de ani, sa ne amintim cyt ne este acum de greu sa revenim la economia de piatsa de la cea planificata.
Yntr-adevar acest clip te pune pe gynduri. :contempl:
 
Sa stii ca cand am vazut pentru prima data clipul am fost shocat ... din cauza culorii roshii shi a transcriptie Buna dimeneata scrisa in chirilica...
 
clipul nu l-am vazut, dar dupa descrierile voastre imi imaginez cam cum e si inca o explicatie ar putea fi: ei au crescut in acele imprejurari si iata isi aduc aminte de copilarie, fara nici un pro sau contra comunistilor.
 
Arina iti spun eu ca in clipul acela precis nu era copilaria lor...asta din cauza ca prea nu imi vine sa cred ca asha ceva era in copilaria lor... :smile:
 
Nu te teme ca nu din cauza ca ei au avut cantecul acesta ... fiindaca cantecul acesta deacum are un an asha ca...Voronin sa condus dupa altceva...poate a vrut sa-si ridice reitingul... dar hai shom vorbi despre alt ceva doar aici nu este politica :wink:
 
1. Desemnarea Zdubilor de catre presedinte indica o recunostintsa pentru ceea ce baietsii au facut pentru tsara. Ca analogie, Beatles primirau si ei asa ceva de la Regina o data.
2. Cu greu pot crede ca cineva chiar crede in atitudinea pro-comunista a Zdobilor. Avetsi probleme cu clipul din Buna Dimineatza? Ok, amintitsi-va cum se incepe.. de ce se exclude optsiunea foarte probabila ca clipul a fost filmat in stil asemanator piesei. In unele clipe la Prodigy de exemplu vezi solistul in baie cu paiangeni. Nu este exclus in realitate el sa fie arahnofob... acelasi criteriu se aplica si la Z&Z.
 
mama draga, cu ce intensitate s-a lipit sarutul acesta de frunte, voi fi marcata pentru o viata, nu, chiar doua :wink:
 
La mine buzele ciota s-au lipit de tine dar imi pare ca pentru mai mult de 2(milenii)sau vieti. :hahaha:
Na: :sarut: :sarut:
Daca se poatte chiar "zasos"
 
Arina ai dreptate... moderatorul avea sa vina shi avea sa va roage sa mai vorbiti shi la tema...
La tema... Ce mai fac Zdupii... ce noutati de la ei?
Au mai fos pe la Comunisti? :grin:
 
ROMA, ESTI BRAVO!!!
NUMAI LAS-O TE ROG PE VESIOLKINA ACASA , CAND AI CONCERTE.
IN REST, TOTUL E SNOSNO!
LA SOHO, CRED EU CA S-A PRIMIT CONCERTUL.
NUMAI CA IARASI...CUI II TREBUIE FANERA SHEIA?
TAK DERJATI.
p.s.
birefff@rambler.ru
 
Back
Top