Cel mai bun serial

Nu de alta, Fr3Zy, dar ceea ce ai scris după mesajul meu m-a jignit dublu. Daca ai mai adauga la el care este serialul tau preferat aş nţelege că ti-ai expus opinia dupa o zi grea si tensionata, dar s-a primit un oftopic jignitor si rautacios. Intruct a fost adresată mie, sunt de părerea ca am dreptul să spun că a fost netacticos !
Referititor la X-files, probabil nu am avuat dreptate cind am spus ca este "bărbătesc", mai bine dacă ziceam preferat in mare majoritate de flăcăi cu nervi tari si mai puţin pentru fete... Mda... E drept ca ultimul sezon a fost laja mare, dar primele 2 dupa le consider ca etalon pentru genul SF.
 
Virtuozo, tu nu te ambala tare la afirmatziile lui Fr3Zy... de multe ori el are dreptate, insa are un stil cam acid... o sa te obishnuieshti :D
 
Virtuozo;149211 said:
Nu de alta, Fr3Zy, dar ceea ce ai scris după mesajul meu m-a jignit dublu. Daca ai mai adauga la el care este serialul tau preferat aş nţelege că ti-ai expus opinia dupa o zi grea si tensionata, dar s-a primit un oftopic jignitor si rautacios. Intruct a fost adresată mie, sunt de părerea ca am dreptul să spun că a fost netacticos !
Referititor la X-files, probabil nu am avuat dreptate cind am spus ca este "bărbătesc", mai bine dacă ziceam preferat in mare majoritate de flăcăi cu nervi tari si mai puţin pentru fete... Mda... E drept ca ultimul sezon a fost laja mare, dar primele 2 dupa le consider ca etalon pentru genul SF.

Virtuozo, macar stii ce-i aia SF de calitate? X-Files e interesant dar mediu... n-as spune ca e ceva deosebit, si nu ai nevoie de nervi tari acolo atat timp cat nu ai 5 ani.
 
iata ieri am dat de finalul unui episod al telenovelei "Daria-Iubirea mea"...si mi-a placut si cred ca ma voi uita. azi m-am uitat :D
 
eu am vazut cateva epizoade ale serialului Les Experts( dar cred ca varianta originala e The Experts) si mi-a placut...as fi vrut sa ilam ca colectie.
 
1) Grey's Anatomy (tot pentru femei)
2) Desperate Housewives (ironie superba)
3) Prison Break (e SUPER!)
4) House (despre un doctor sarcastic si rautacios, insa geniu mare, clar)
5) 24 (actiune, violenta, teroristi, amazing!)
6) Sex and the City
7) Friends
8) Gilmore Girls (pentru fete)
9) The Sopranos (despre mafioti)
10) Battlestar Galactica/ SG 1 (pentru trekkies)
 
As adauga BATTLESTAR GALACTICA... pe langa el orice serial SF cade si pare o gluma. Si eu care credeam ca e doar un film... dar e un serial. Pentru pasionatii de SF e de vazut.
 
Se pot gasi primele episoade din seria a doua din Rome pe torente, deja .... aproape la fel de bune ca cele din prima ..... De abia dupa ce mi-au mestecat ei am facut legatura intre pustiul patrician care se culcase cu sora-sa si Octavian cel ce s-a razboit pentru mostenirea lui Cezar cu Marc Antonius si Cleopatra ..... Suspansul ramane insa total in zona plebeica a lui Lucius Verenus si Titus Pullo... si parca a sporit gradul de sadism si perversiune per ansamblu. :cool:
 
Mie imi place O.C.
"CSI Investigations",in vara il urmaream zilnic pe TVR1,si nu se compara cu CSI Miami sau New York
"Familia Bundy"
"Sex and the city"
"Doi barbati si jumatate",din pacate nu cred ca se mai difuzeaza pe PRO TV,dar era foarte amuzant.
Vreau si eu sa vad Anatomia lui Grey,o sa ma uit saptamana asta:)
 
Back
Top