o nota pentru un film

saraneth said:
pai realitatea e ca i-o macit pe americani ca pe nishte suslishi, shi altceva mai vrei?
Da, si tipa americanii o vrut binele. Niciodata ei n-o sa ajute pe nimeni fara sa aiba cistig. Ei peste tot isi baga nasu. Nu-mi pare rau ca o luat-o in freza.
 
whiteman said:
Da, si tipa americanii o vrut binele. Niciodata ei n-o sa ajute pe nimeni fara sa aiba cistig. Ei peste tot isi baga nasu. Nu-mi pare rau ca o luat-o in freza.

whiteman... tu macar ai vazut filmu?!?! acolo nu s-a aratat ca americanii tipa is shei mai krutiie, da invers ca chiar si cu super tehnologiile lor si elicopterele de vinatoare s-au prae.bit po polnomu.... asa ca nu bate capu!!!! filmu ii super si prin muzica si prin imagini si prin suspans...

Cel putin americanii cat de cat se straduie sa arate ceva realist in filmele lor, pe cand rusii inventeaza niste povesti de spus la kopkii de 5 ani.
 
Manix said:
whiteman... tu macar ai vazut filmu?!?! acolo nu s-a aratat ca americanii tipa is shei mai krutiie, da invers ca chiar si cu super tehnologiile lor si elicopterele de vinatoare s-au prae.bit po polnomu.... asa ca nu bate capu!!!! filmu ii super si prin muzica si prin imagini si prin suspans...

Cel putin americanii cat de cat se straduie sa arate ceva realist in filmele lor, pe cand rusii inventeaza niste povesti de spus la kopkii de 5 ani.


Tocmai asta o vrut americanii, sa-i compatimeasca lumea. Saracii, o vrut sa faca un bine si o luat-o in freza (ironic). Eu nu am spus ca-s cei mai krutie, citeste mai atent, si nici ca filmu nu-i bun. Da, ii realizat ciotka, da iaca pe mine povestea nu m-o impresionat deloc. Si nu stiu de unde ai luat-o tu ca eu laud filmele rusesti.
 
eu as da un 9 pentru cele dau filem Saw... pentru cei care gusta genul cred ca au fost foarte reusite...

dar din seria filme cu criminali in serie diabolici dau 10 cu steluta pentru Seven, care ramane filmul cult in domeniu pentru mine, cel putin :D
 
Manix, uităte la Fahrenheit 9/11, să vezi care-i realitatea.
Apropo, 10 pentru Fahrenheit 9/11 (fără comentarii).
 
saraneth said:
un 7 pentru Underworld 2... storyline-ul poate e cam aiurea... ynsa filmat frumos, efecte speciale bune... deshi nu mi-a placut cu nu se evalueaza obiectiv shi constant puterile diferitor personaje din film, ba mai puternic, ba mai slab... ynsa kate beckinsale yn costumul ei de latex e pursh simplu uau, n-am cuvinte...

Cam asta e problema cu X-MeN la mine ... Nu am inteles niciodata cum ishi permite un lup sfrijit sa faca git la un manipulator al metalului sau sa se asheze pe scaun alaturi de o tipa ce controleaza clima ,shi mai si are un posterior ce seamana leit cu cel al lui Halle Berry :D
 
whiteman said:
Manix, uităte la Fahrenheit 9/11, să vezi care-i realitatea.
Apropo, 10 pentru Fahrenheit 9/11 (fără comentarii).

Fahrenhei 9/11 e un film na liubitelya... daca cuiva si a placut filmu pai mai mult celor care sunt impotriva americii si politicii lor. Eu nu am afirmat niciodata ca sunt de acord cu politica lor.... dar hai sa nu amestecam merele cu perele.... ok?! Tu spui ca filmu e rau doar deoarece ii arata pe americanii intr-un mod sau altul... apropo asa si nu am intles din mesajele tale.... ba spui ca filmu arata cat is de crutiie americanii, pe urma spui ca e facut ca lumea sa-i compatimeasca.... ya shi te apredileshte odata...

Dar ca sa nu ma abat prea mult de la tema.... dau un 10 cu + la "Lord of War" ... apropo, whiteman, ti-as recomanda sa-l privesti... asa ca o complimentare a ideei din Balck Hawk Down.
 
Manix, devii plicitisitor. Citeste mai atent mesajele.
Mersi pentru recomandare, dar l-am vazut si nu vad legatura cu Black Hawk Down, poate ma lamuresti.


9 pentru Jeux d'enfants (Love me if you dare).
 
---> whiteman: ai cumva Jeux d'enfants?? il cautam la noi ,insa :( nu am gasit...



eu vroiam sa zic ceva d/e Da Vinci Code ;) pentru prima data vizionata si fara sa citesc cartea, 9!
 
adrenalina said:
dar din seria filme cu criminali in serie diabolici dau 10 cu steluta pentru Seven, care ramane filmul cult in domeniu pentru mine, cel putin :D

pentru mine tot... sunt mai multi, sunt sigura
 
10 pentru filmul Irreversible... frantuzesc... foarte bine filmat, o atmosfera incarcata... si plin de subintelesuri... daca vrei sa le vezi, normal :D
 
Re: Oldie, but goldie

life is a miracle (kusturica) - 10
central station (salles) - 10
tot samii baron munchausen - 10
ran (kurosawa) - 10
dr. strangelove or: how i learned to stop worrying and love the bomb (kubrick) - 10!
talk to her (almodovar) - 10!
ikiru (kurosawa) - 9
being john malkovich & adaptation (jonze) - 10!
eternal sunshine of the spotless mind - 10
le grand bleu (besson) - 10
green mile - 9
dreams (kurosawa) - 9
the dreamers (bertolucci) - 10
broken april - 10
what dreams may come (ward) - 10
moulin rouge - 8.5
rosencrantz and guildenstaern are dead (stoppard) - 10!!!
chinatown - 9
magnolia - 8.5
la vita e bella (benigni) - 10!!!
la dolce vita (fellini) - 10
the downfall - 9
closer - 10
collateral - 10
finding nemo - 10
shanghai flowers - 9
hannah and her sisters (woody allen) - 10
eyes wide shut (kubrick) - 10!
the ring - 9
amadeus - 10!
e.t. - 10
bride and prejudice - 10 :)
gone with the wind - 10
lord of the rings (1,2,3) - 10
 
Re: Oldie, but goldie

un 6 pt "Codul lui Davinci".... cartea mi-a plakut foarte mult, dar filmul nu rupe...
in skimb simt ca tre sa dau un 10 pentru "Memoirs of Geisha" si un 10+ ( cu toate ca e mai vechi ) pt "Beautifull mind"
 
Back
Top