Ultimul film vazut

Nici mie nu mi-a plakut tare Holiday, cam sec. Din categoria filmelor ce te ating la suflet, mai recent mi-a plakut Lake House, fain filmulets cu Bullock si Reaves.
 
ala se termina urit, da de bocit se poate bine.. Head in the clouds cu Theron mi-a plakut, extraordinara actrita.
 
adrenalina;170742 said:
fetelor ati vazut-o in Monstrul? super rol...

Cred ca stiti ca pentru MONSTRUL a primit si OSCARul?
Ea a jucat formidabil in acest film, eu nici nu mi-am dat seama ca ea era. Dar scenariul e foarte, foarte tare, nu-l puteam privi mi se punea pe inima, insa nici sa plec de la ecran nu aveam puteri.
SUMAR: THERON--- e superba!
 
Otilia;170438 said:
vezi ca uneori e si o chestie pozitiva, caci cel putin mai afla americanii ce e Troia si cu ce se minka.
Lasa ca pana la americani, yi avem pe ai nostri. Vezi ca si khama credea ca infruntarea de la Termopile a fost o legenda. :super:

Anume de asta m-a dezamagit filmul. Daca ar fi fost o productie fantasy sau actiunea s-ar fi petrecut la marginile imperiului galactic, ar fi fost minunat. Numai cuvinte de lauda ar fi curs de pe buzele mele. Dar eu iubesc prea mult istoria ca sa nu iau ca o blasfemie caricaturizarea gen Sin City a unui asemenea moment maretz din zbaterea omenirii. Cu gollumi, orci si xerxesi cu piercing, care au jucat in NBA. Plus ca toata menajeria asta am vazut-o deja in filmul ala cu detectivi. Gata, repetitivilor { asta pentru cine au fost implicati in ambele }. Treceti la altceva ! Mai inventati alt gen de creaturi.

Zicea cineva de imaginile slow-motion - in genere nu le suport din cauza filmelor rusesti, dau impresia de cretinism regizoral. Aici a fost insa si un moment cand au fost cu adevarat folositoare. Cand tresareau sub impact sexual sfarcurile reginei. :D ... Apropo, actritza aia chiar juca fain. Curgea talentul din ea. Spre deosebire de Leonidas care doar imfla keptul si mai tragea cate-un raget.
 
nu mi-a parut cine stie ce geniala actrita aia, desi fizic, cred ca a fost alesa perfect pentru rol. sa fi aflat ca a murit sotul meu, mai ales daca ar fi fost Leonidas, imi smulgeam parul din cap. si la sedinta aia, a fost prea calma ( minus momentul cind l-a injunghiat pe ala).
 
Otilia;171060 said:
nu mi-a parut cine stie ce geniala actrita aia, desi fizic, cred ca a fost alesa perfect pentru rol. sa fi aflat ca a murit sotul meu, mai ales daca ar fi fost Leonidas, imi smulgeam parul din cap. si la sedinta aia, a fost prea calma ( minus momentul cind l-a injunghiat pe ala).

Asta si este toata ideea. Spartanii erau niste oameni duri. Ei se antrrenau de mici pt a ucide. Dk observi, tot filmul este facut in niste culori intunecate si seci. Asa erau si ei.

despre efecte : nu mi au placut,

PS: era un film vechi.... 300 de spartani: l am vazut cand eram mic... uite ala mi a placut mai mult
 
Otilia;171060 said:
sa fi aflat ca a murit sotul meu, mai ales daca ar fi fost Leonidas, imi smulgeam parul din cap.
Da, dar tu nu esti spartana. :cool: ..... Din fericire. Altfel te-ar fi recrutat de adolescenta eforii ca sa le fii oracol. :D

Cred ca regina a avut timp sa se obisnuiasca cu ideea. Practic ala iesise mort din casa in ziua cand a plecat cu numai 300 de soldati sa infrunte toata armata persana. Mult mai nerealista, din puct de vedere spartan, mi s-a parut mama lui Leonidas, care tipa ca din gura de sarpe cand i-au luat copilul sa il supuna la probe, si inca tzineau trei omeni de ea ca sa nu il apuce in bratze

Oricum am impresia ca noi tindem sa fim mai indulgenti cu jocul celor de sex opus, din cauza ca ne-au impresionat estetic intr-un fel oarecare, afectandu-ne obiectivitatea cu care le analizam critic, restul prestatiei. :p .... L-am vazut pe actorul principal invitat la Jay Leno fara barba. Arata mult mai fresh asa. Are accent britanic, un simtz al umorului destul de dezvoltat si se plangea ca a trebuit sa se epileze pentru rol si sa traga de fiare ca sa ajunga la nivelul celorlalti razboinici, in majoritate canadieni. Funny tipul, poate chiar merita de smuls plete cand o sa crape. :super:
 
m_c_B;170289 said:
Crash .
Un film despre relatiile dintre oameni ..
Merita , trebuie sa fie vazut.
M-a emotionat.

De acord... super filmul... te pune pe gandit...

Ultimul film pe care l-am vazut: Portrait of a Lady. L-am vazut numai de dragul lui Christian Bale si nu pot de decide daca imi place sau nu.... probabil ca nu... Era cam frustrant - o buna parte din film imi venea s-o scutur pe eroina principala ca sa-i vina mintile la cap!
 
Codrin;171033 said:
Zicea cineva de imaginile slow-motion - in genere nu le suport din cauza filmelor rusesti, dau impresia de cretinism regizoral. Aici a fost insa si un moment cand au fost cu adevarat folositoare. Cand tresareau sub impact sexual sfarcurile reginei. ... Apropo, actritza aia chiar juca fain. Curgea talentul din ea. Spre deosebire de Leonidas care doar imfla keptul si mai tragea cate-un raget.
numai dintii cit fac :) , kit despre slow-motion - (excluzint cazul de mai sus) nu`mi era delok interesant sa vad scenele de violentza ku atyyyyytea detalii, in rest... ni`o placut
 
Alt film bun pe care l-am vazut nu demult - The Prestige.
Chiar nu ma asteptam sa fie asa de bun... + si asta il are pe Christian Bale, iar simpaticul de Hugh Jackman e un fel de bonus! Double pleasure! lol

PS: Toata lumea vorbeste de 300... Acum va trebui sa-l vad, sa inteleg what's all the buzz about!
 
Ghost Rider, mi-a placut povestea.... dry-na-na... da faza cu motocicleta care merge singura hi hi hi... multe faze ridicole, insa Eva Mendez le bate pe toate... a fost relaxant filmul, fara deranjari :)
 
Back
Top