Islamul in Moldova

Salut, antisemitule!

te rog sa afli, ca nu sunt evreu, asa ca varsa-ti ura in alta parte. Dar aici daca ai sa spui ceva - spune. Daca nu - striga allah akbar si exploadeaza-te undeva de ciuda.

PS - afla te rog de asemenea ca numar de 1,3 miliarde de musulmani (nominali) se datoreaza lipsei conraceptivelor in lumea primitiva islamica si nu fortei convingerii. Pa.
 
caffa said:
Şi nu cred că are rost să-ţi citesc aberaţiile. Sorry dar aşa este.
Mai citeşte ...
Maestre caffa, ce sa-ti povestesc... solutia aleasa este cea mai comoda posibil. "Nu are rost sa iti citesc aberatiile" - adica "evit sa iti dau un raspuns". Cred si eu, caffa. Nici eu n-as fi prea incantat sa fiu confruntat cu cruda realitate. Islamul tau este intolerant, violent si criminal. Desigur, poti sa incerci sa o intorci: ca de fapt nu este asa, ca sionistii, ca americanii, ca unii, ca altii, ca aia a fost condamnata pentru curvie, ca bla bla bla. Ti-au spalat creierul destul de bine daca poti sa debitezi asemenea prostii. Vai de mintile celor slabi!

caffa said:
1,3 mild. de musulmani şi numărul este n creştere. Deaceea Allah spune că voi faceţi şeretlicuri mpotriva Lui, dar El este cel mai bun care planifică.
Ceea ce nu prea vreti voi sa intelegeti este ca numarul nu inseamna mare lucru. Prietenii musulmani pot sa faca copii pe banda rulanta, la un anumit moment vor cam ajunge la limita. Sa va vad atunci, fratilor. La ce o sa va mai ajute sondele voastre secate de petrol si numarul vostru? La nimic.

caffa said:
Sute de site-uri mpotrva islamului cu fel de fel de prostii false, dar vine unul ca:
www.islamua.net sau www.islamulazi.ro şi strică toate şmecheriile voastre.
Aici se poate de găsit adevărul despre islam.
Adevarul despre pacea propovaduita de Islam il gasesti la Ground Zero, New York, si in fiecare loc de pe planeta asta aruncat in aer de un dement cu turban. Somn usor, caffa.

adrenalina said:
nu stiu ce sa zic, este foarte impresionant la prima vedere, insa mi se pare prea de tot ca acum o lume intreaga incearca sa musamalizeze aceste lucruri, pe fondul unei isterii clare create tot de mass-media despre musulmani... adica acest articol spune multe, insa as dori niste surse, astfel pot presupune ca sunt doar supozitii ale celui care a scris articolul. pe langa faptul ca ii cam ciudat acum sa arunci si violurile tot in spatele musulmanilor... fara suparare si pana acum erau violuri facute de europeni, crestini, educati in societatea nostra si motivele sunt aceleasi, pt ca femeile se imbraca provocator (ma refer la motivele invocate de ei).
Ti se pare prea de tot? Nu este deloc, Adrenalina. Gandeste-te ca in timpul Razboiului Rece stanga politica manca rahat cu polonicul incercand sa nege grozaviile comise de regimurile comuniste. Comunistii aveau o multime de aparatori in democratiile occidentale. Ca si astazi, de altfel. Sa luam de exemplu Franta. O buna parte din francezii din anul 2006 au o parere extrem de buna despre ideologia comunista si nu numai ca nu vor sa inteleaga natura criminala a acesteia, dar continua sa atace cu inversunare pe toti cei care sustin contrariul. Acelasi lucru si cu imigratia musulmana. In Franta, dupa ce o lume intreaga a vazut ce au facut maghrebienii in suburbiile franceze, o multime de intelectuali subtiri sustin ca principalii vinovati pentru revolte sunt francezii-francezi. In Anglia nu se vorbeste aproape deloc despre sutele de mii de pakistanezi care urasc din toti rarunchii civilizatia occidentala, in schimb presa britanica se lanseaza zilele astea in atacuri furibunde la adresa imigrantilor est-europeni, asta dupa ce acum 2-3 saptamani 20 de pakistanezi si 3 englezi trecuti la Islam vroiau sa deturneze 6 avioane si sa le foloseasca pe post de bombe. Nu subestima cretinismul occidental, puternic amplificat de multiculturalismul tembel si corectitudinea politica debilizanta (ambele fiind creatii ale stangii progresiste).

Adrenalina said:
insa pana la urma este treaba lor cu credinta si educatia lor. astfel de imagini sunt peste tot in lume, mai ales in ghetourile din SUa sau America de Sud, unde nu avem musulmani, dar copii cu arme si droguri cat cuprinde...
Glumesti. Nu compara ghetourile americane cu indoctrinarea sistematica si extrem de bine pusa la punct a copiilor palestinieni de catre gruparile teroriste islamiste.

Adrenalina said:
mi se pare ca anumite chestii e exagereaza doar pt rating sau pt a mentine aceasta isterie, astfel justificandu-se orice incursiunea in aceasta lume, in care nu ar fi trebuit sa ne bagam niciodata... daca ei ar fi fost mai puternici si ar fi venit sa ne impuna religia lor, credintele si traditiile lor asa cum vrem noi sa facem. cred ca si tupeul europenilor de a considera religia traditiile si normele lor ca cele corecte este deplasat si acum culegem roadele unei prea mari ingamfari...
Ti se pare, Adrenalina. Cat despre ingamfarea americano-europenilor, fara suparare, este cu motiv. Progresul umanitatii a apartinut prin excelenta europenilor si nord-americanilor. Restul s-au aflat si ei in treaba. Iar ei incearca sa ne impuna religia, credintele si traditiile lor. S-a vazut in timpul scandalului caricaturilor lui Mahommed, s-a vazut in Franta de atatea ori. E timpul sa ne trezim. :)
 
Din pacate in Moldova exista oameni carora le pare ca Islamul e ceva exotic(nu erotic :)), chiar poate... original. Dar cred ca cei ce au mai trait un pic prin strainatate, v-or fi deacord cu mine, ca Islamul e o chestie foarte periculoasa, sa ma scuzati de expresie da e asa o h*inea.
Am avut deaface cu arabi musulmani=???, si arabi ne-musulmani=oameni ca oameni, diferenta e flagranta. Posibil ca v-oi parea cam dur, dar la mine ceilalti se asociaza mai mult cu niste animale,(de multe ori cind mai intilnesc vre-o unul imi apare speranta ca "iata in sfirsit o exceptie", dar din pacate nu face decit sa-mi confirme parerea)
Sa stiti ca cei ce viziteaza Moldova sunt, inca cit de cit, cea mai buna parte [mai cu bani, mai cu studii]). Clar ca sunt si citiva oameni normali, hai ca nu toti sunt asa de rai, dar sincer, cui ii pasa de acei citiva de treaba, care la rindul lor sufera din cauza celorlalti? In urma contactului cu dinsi zi cu zi orice om, initial contra rasizmului, n-are cum sa nu-si schimbe viziunea radical.

Am vazut vara asta pe la Chisinau, chiar si la Balti, niste fete imbrobodite cu niste "mahmuzi",
....poate innainte nu as fi atit de socat, m-as gindi, "ma rog, fiecare cu religia lui" (dar intrebarea este ce parere au ei despre alte religii, sau despre ateisti)[acum stiu foarte bine ca acestia nu se linistesc pina ce nu convertesc un maximum de tarani, care la rindul lor convertesc pe altii etc...

Feriti-va de ei, mai ales de asa shmeceri, care de-am vad ca-s gata sa va demonstreze, si sa va dezvaluie toate adevarurile universului, [si bineinteles o v-or face cu aparenta (doar aparenta) unor filosofi cu intonatii de zombi, pentru ca cei mai naivi, sa creda ca intradevar spun ceva destept, si "waaaw, da poate au dreptate?", caci ei "au >>TOT TIMPUL<< dreptate") ]
am avut de aface cu asa cadre super-instruite in domeniu cu intrebari si raspunsuri pregatite din timp, si foaaarte motivate de a-si imparti timpul si experienta sa pretioasa, iar cind cineva-i gruzeste si nu mai au ce spune, iti scot si-ti recita pagini din coran ( "atmazka de urgenta",..heh, ....fiecare cum poate,...)=> sa nu va asteptati la nimic bun.
(Nici nu mai vorbesc despre acei mai extrimisti ca stiti cu totii la ce sunt in stare.)

Si nu mai luati in seama tot ce spun ei, ca va f*t mintile in lung si in lat cu multa satisfucktie. trimiteti-i si voi pe la allahu* mai departe, .... si dece nu,... inchideti acest topic, ca de nu, o sa va povesteasca povesti inca muuult muuuult timp ;)
...ca-i cam prea multa onoare si atentie, prea multa publicitate gratuita, nu va pare? ...dupa cite stiu, musulmanii nu sunt o populatie reprezentativa a moldovei ;), credeti-ma, ca de altfel s-ar simti
 
Da fotografiile sunt cu adevarat socante ... Se pune intrebarea ce fel de "musulmani" sunt acestea? Si ce stiu ei din islam? Sa nu uitam ca nu toti de culoare sunt musulmani. Aici in dependenta de tara. Spre exemplu Africa de Sud - sunt crestini. Si multe tari la rindul lor sunt crestine. Si ceea ce ai adus tu nu se poate spune ca sunt musulmani. Poate sunt crestini? Pentru ca religia islamului interzice astfel de porcarii. Asta daca vrei sa intelegi ...
Eu foarte mult ma indoiesc sa fie acestea musulmani. Si daca sunt crestini, dupa parerea ta trebuie sa spunem ca crestinismul e vinovat, nu? Cam nu gindesti cum trebuie. Absolut gresit.

Eu doar am o propunere - sa fie putin stima si cultura. De aici se poate si de discutat. Va multumesc anticipat! Sau poate eu nu am spus ceva cum trebuie ...
 
Da da caffa - asta crestinii mascati tin in maini tablouri "masacrati pe cei ce insulta islam" si taie mainile ca sa denigreze religia pasnica a islamului. Iar cu 5 ani in urma, pe 11 septembrie 2001 asta tot crestinii mascati in hijaburi si strigand allah akbar dansau de bucurie in tarile islamice.
 
Kofi;147437 said:
Iar cu 5 ani in urma, pe 11 septembrie 2001 asta tot crestinii mascati in hijaburi si strigand allah akbar dansau de bucurie in tarile islamice.

Da asta a fost o buna inscenare. Asta se aratau cadrele cu ocazia unei sarbatori ... Dupa teract aceste cadre au fost puse pe posturi pentru a falsifica evenimentele. Si in asta multi au crezut ... ca si tine. In nici un caz aceste cadre nu erau legate cu evenimetele din 11.09.2001. Inscenarea a fost pregatita pentru a invinui islamul si pentru a ataca mai tirziu Avganistanul, de unde chiar si pina acum pleaca petrol pe gratis pentru SUA.
Tu daca vrei crede in ce ai vazut ... in Holivud se fac filme si mai ceva.

Imi aduc aminte si cadrele de bucurie a irakienilor, cind armata americana a intrat in Bagdad. Poate le-ai vazut? Se bucurau pentru eliberarea Irakului de sub regimul lui Sadam. Atunci tot a fost o inscenare buna (in realitate nu au fost irakieni, ci sirieni sau libaneji ... sau cu totul altcineva, si care nu aveau nimic cu Irakul), "tipa" Uitati-va cit de bucurosi sunt oamenii aici! Atunci de ce irakienii se opun si pina astazi de ocuparea Irakului?

Inscenari ... cauta orice traducator de limba araba care sa-ti traduca evenimentele petrecute de atunci. Asa va fi mai real sa vedem realitatea.
 
adevarata conspiratie evreo-masonica, asa-i caffa? Asa-s inventivi jidanii astia in a denigra religia pasnica a islamului - ba dau jos turnuri in New-York si dau vina pe arabi, ba imbraca pe crestini in haine arabe si ii impun sa poarte lozincipe fasciste pe strazi da pe urma ii dau drept musulmani, ba conbspira sa arate sarbatori musulmane cu allah akbar dandu-le drept bucurie de 11 septembrie - sarmanii muslici nevinovati!
 
Kofi;147636 said:
adevarata conspiratie evreo-masonica, asa-i caffa? Asa-s inventivi jidanii astia in a denigra religia pasnica a islamului - ba dau jos turnuri in New-York si dau vina pe arabi, ba imbraca pe crestini in haine arabe si ii impun sa poarte lozincipe fasciste pe strazi da pe urma ii dau drept musulmani, ba conbspira sa arate sarbatori musulmane cu allah akbar dandu-le drept bucurie de 11 septembrie - sarmanii muslici nevinovati!

Atrage atentia - nu jidanii, ci sionistii masonici sunt inventivi. Sunt iudei care condamna ceea ce se intimpla in Livan, Irak ... sunt impotriva politicii agresive a SUA, chiar si a Israelului.
Posturile TV arata armata americana asa de buni, noi am venit si nu va facem nici un rau ... bla-bla-bla ... si chinuim musulmanii prin inchisorile Abugreib, violeaza femei si daca te impotrivesti te ameninta, chiar si te omoara. Si asta se arata? Mai vorbim de libertatea cuvintului, a presei. Citi jurnalisti au fost ucisi de armata Israeleana si SUA si apoi spun - Sorry am "ochit" nu cum trebuie si n-am vrut. Atunci cind te uiti la canalul Aljazeira, ti se ridica paru-n cap ce fac americanii in Irak si Avganistan. A venit rindul Livanului. Sa vedem care tara urmeaza la rind ...

Si inca ceva KOFI - ai putina stima macar fata de tine.
 
Kofi;147636 said:
adevarata conspiratie evreo-masonica, asa-i caffa? Asa-s inventivi jidanii astia in a denigra religia pasnica a islamului - ba dau jos turnuri in New-York si dau vina pe arabi, ba imbraca pe crestini in haine arabe si ii impun sa poarte lozincipe fasciste pe strazi da pe urma ii dau drept musulmani, ba conbspira sa arate sarbatori musulmane cu allah akbar dandu-le drept bucurie de 11 septembrie - sarmanii muslici nevinovati!

Atrage atentia - nu jidanii, ci sionistii masonici sunt inventivi. Sunt iudei care condamna ceea ce se intimpla in Livan, Irak ... sunt impotriva politicii agresive a SUA, chiar si a Israelului.
Posturile TV arata armata americana asa de buni, noi am venit si nu va facem nici un rau ... bla-bla-bla ... si chinuim musulmanii prin inchisorile Abugreib, violeaza femei si daca te impotrivesti te ameninta, chiar si te omoara. Si asta se arata? Mai vorbim de libertatea cuvintului, a presei. Citi jurnalisti au fost ucisi de armata Israeleana si SUA si apoi spun - Sorry am "ochit" nu cum trebuie si n-am vrut. Atunci cind te uiti la canalul Aljazeira, ti se ridica paru-n cap ce fac americanii in Irak si Avganistan. A venit rindul Livanului. Sa vedem care tara urmeaza la rind ...


http://islam.com.ua/forum/index.php?showtopic=3362
Si inca ceva KOFI - ai putina stima macar fata de tine.
 
Posted: September 11, 2006
1:38 p.m. Eastern


By Aaron Klein
2006 WorldNetDaily.com


Palestinians celebrate 9/11 attacks five years ago

JERUSALEM – The Sept. 11, 2001, terror attacks were the beginning of the collapse of the American empire, and it is only a question of time before the next "great big event" strikes the United States, a senior Palestinian terror leader who received American training warned during a WND interview today.

Abu Muhammad said he wished "every day was another 9/11."

America, he declared, deserved the Sept. 11 attacks:

"I do not think that I ever lived moments of joy, happiness and great feelings of pride and honor like I felt when I saw the divine planes hitting the twin buildings"

versiunea completa -

http://worldnetdaily.com/news/article.asp?ARTICLE_ID=51923

- si in rusa -

"11 сентября было великим днем!"
Лидер палестинских террористов поделился планами на будущее

По признанию Абу Мухаммада, он хотел бы видеть 11 сентября каждый день/

"Не думаю, что когда-либо в жизни у меня был момент большей радости и счастья. Когда я увидел, как божественная рука направляет самолеты в башни-близнецы, меня переполнили чувства гордости и справедливости.

"11 сентября было великим днем. Как только люди поняли, что именно произошло, все жители Палестины выбежали на улицы. Они стали радоваться, обниматься и зажигать свечи. Все вдруг осознали, что Бог сделал нам подарок и что мир больше не будет прежним, так как ислам сбросил оковы, которые не давали ему развиваться и явить миру свои возможности"

versiune completa =-

http://www.lenta.ru/articles/2006/09/12/dreams/
 
Kofi;147687 said:
Posted: September 11, 2006
1:38 p.m. Eastern
By Aaron Klein
2006 WorldNetDaily.com

Da si site-ul ma fascineaza. Asemenea si Lenta.ru ... super site-uri, ceva bun de musulmani nici nu vor spune. Teroristi si gata. Aceste site-uri nimic nu scriu din ceea ce se petrece in Palestina, cum mor copii, femei ... nimic nu scriu din ceea ce fac sionistii acolo. Nimic. Au gasit doar asta ca cineva s-a bucurat. Stii pentru cineva caruia ia fost violata sotia, sora, ia fost omorita familia, copiii ... acestia se bucura. America se face vinovata de aceste crime, numai ca despre asta nimeni nimic nu spune. Pentru ce? Si asta ce inseamna ca toti musulmanii se bucura de aceasta tragedie? Sa-ti fie macar rusine. Acolo au murit si musulmani, si crestini. Au murit copii si femei.

Pentru tine ca sa stii - evreii in acea zi n-au iesit la lucru. De ce n-au iesit? Intreaba-i tu ... ca stiu mai bine.
Aceste cladiri, din cite am citit, apartineau unei organizatii evreesti care la rindul sau, cu un an inainte de teract, a asigurat aceaste cladiri cu citeva mild. $ si anume de asa cazuri ca terorism. De ce? Straniu. Sa fie o coincidenta.
Multe se ascund in trecutul acestei tragedii. Si multe intrebari mai sunt? Adevarul este ca un teract de o asa amploare nu a putut fi organizat fara susinerea unor persoane cu responsabilitate a SUA. Uite de la ei si trebuie sa cerem lamurire.

Privitor la site-uri (mentionate de tine) - nu prea multa incredere da, mai ales atunci cind e vorba de islam si de vinzari in tiraj mare.
 
Caffa said:
Da fotografiile sunt cu adevarat socante ... Se pune intrebarea ce fel de "musulmani" sunt acestea? Si ce stiu ei din islam? Sa nu uitam ca nu toti de culoare sunt musulmani. Aici in dependenta de tara. Spre exemplu Africa de Sud - sunt crestini. Si multe tari la rindul lor sunt crestine. Si ceea ce ai adus tu nu se poate spune ca sunt musulmani. Poate sunt crestini? Pentru ca religia islamului interzice astfel de porcarii. Asta daca vrei sa intelegi ...
Eu foarte mult ma indoiesc sa fie acestea musulmani. Si daca sunt crestini, dupa parerea ta trebuie sa spunem ca crestinismul e vinovat, nu? Cam nu gindesti cum trebuie. Absolut gresit.
Ce fel de musulmani sunt? Musulmanii pe care ii tot plangi tu pe aici ca fiind victime ale agresiunii zioniste. Membrii ai unei religii a pacii ai carui reprezentanti, intamplator, predica martiriul si lupta impotriva necredinciosilor, distrugerea Israelului si a Statelor Unite ca si trecerea intregii lumi la Dar Al-Islam.

caffa said:
Da asta a fost o buna inscenare. Asta se aratau cadrele cu ocazia unei sarbatori ... Dupa teract aceste cadre au fost puse pe posturi pentru a falsifica evenimentele. Si in asta multi au crezut ... ca si tine. In nici un caz aceste cadre nu erau legate cu evenimetele din 11.09.2001. Inscenarea a fost pregatita pentru a invinui islamul si pentru a ataca mai tirziu Avganistanul, de unde chiar si pina acum pleaca petrol pe gratis pentru SUA.
Tu daca vrei crede in ce ai vazut ... in Holivud se fac filme si mai ceva.
Celebrele teorii conspirationiste intretinute si de o multime de tampiti din Occident. Ca, vezi Doamne, Mossad-ul/ CIA-ul/ eschimosii/ martienii/ etc. se afla de fapt in spatele atacurilor de la 11 septembrie, inventate pentru a declansa un razboi impotriva Islamului. Siiiigur. :he:
Caffa said:
Imi aduc aminte si cadrele de bucurie a irakienilor, cind armata americana a intrat in Bagdad. Poate le-ai vazut? Se bucurau pentru eliberarea Irakului de sub regimul lui Sadam. Atunci tot a fost o inscenare buna (in realitate nu au fost irakieni, ci sirieni sau libaneji ... sau cu totul altcineva, si care nu aveau nimic cu Irakul)
Inscenare? :he: Aiurea. Aia erau irakieni, irakieni care se bucurau ca a fost dat jos Saddam Hussein, unul din cei mai mari criminali din Orientul Mijlociu. De necrezut, Caffa? Traiesti cumva cu impresia ca Irakul saddamist era un fel de Elvetie?

Caffa said:
Posturile TV arata armata americana asa de buni, noi am venit si nu va facem nici un rau ... bla-bla-bla ... si chinuim musulmanii prin inchisorile Abugreib, violeaza femei si daca te impotrivesti te ameninta, chiar si te omoara. Si asta se arata? Mai vorbim de libertatea cuvintului, a presei. Citi jurnalisti au fost ucisi de armata Israeleana si SUA si apoi spun - Sorry am "ochit" nu cum trebuie si n-am vrut. Atunci cind te uiti la canalul Aljazeira, ti se ridica paru-n cap ce fac americanii in Irak si Avganistan. A venit rindul Livanului. Sa vedem care tara urmeaza la rind ...
Pentru informatia ta, caffa, posturile occidentale au adus cele mai multe informatii legate de ce se intampla la Abu Graib. S-ar putea sa te surprinda, caffa, dar in timpul unor lupte se mai intampla sa si mori daca iti bagi nasul de jurnalist direct in linia focului. Si poate ar fi cazul sa nu te mai uiti atat de des la Al-Qaida TV (Al-Jazeera) ca ajungi sa debitezi tampenii... ca cele de mai jos.

caffa said:
Pentru tine ca sa stii - evreii in acea zi n-au iesit la lucru. De ce n-au iesit? Intreaba-i tu ... ca stiu mai bine.
Aceste cladiri, din cite am citit, apartineau unei organizatii evreesti care la rindul sau, cu un an inainte de teract, a asigurat aceaste cladiri cu citeva mild. $ si anume de asa cazuri ca terorism. De ce? Straniu. Sa fie o coincidenta.
Multe se ascund in trecutul acestei tragedii. Si multe intrebari mai sunt? Adevarul este ca un teract de o asa amploare nu a putut fi organizat fara susinerea unor persoane cu responsabilitate a SUA. Uite de la ei si trebuie sa cerem lamurire.
Lasa-ma sa ghicesc... celebra acuzatie ca 4000 de evrei n-au venit la lucru pe 11 septembrie 2001, fiind anuntati de Mossad. Bleah. Mi se face si scarba de voi. Stii cine a sustinut aceasta informatie geniala? Al-Manar, postul Hezbollah. Asa ca spare me.

Ce ii invata pretenarii tai pe copii lor
Arab and Iranian Reaction to 9/11
9/11 As It Happened (a se studia reactia palestinienilor)
Chestionar Al-jazeera
Interviu cu Adam Gadahn, proaspat convertit la Islam, purtator de cuvant al lui Al-Zawahiri
 
Husky40;147808 said:
Celebrele teorii conspirationiste intretinute si de o multime de tampiti din Occident. Ca, vezi Doamne, Mossad-ul/ CIA-ul/ eschimosii/ martienii/ etc. se afla de fapt in spatele atacurilor de la 11 septembrie, inventate pentru a declansa un razboi impotriva Islamului.
Auzi ... hai mai repeta ceea ce am scris mai inainte si ai sa vezi cine afirma si ce afirma (privitor la 11.09.2001 - ti-l voi anexa mai jos)

Aia erau irakieni, irakieni care se bucurau ca a fost dat jos Saddam Hussein, unul din cei mai mari criminali din Orientul Mijlociu. De necrezut, Caffa? Traiesti cumva cu impresia ca Irakul saddamist era un fel de Elvetie?
Tu stii mai bine ... si esti sigur ca au fost irakieni? Am atins acesta intrebare chiar cu cetateni irakieni, care au spus clar ca nu sunt acestea irakieni. Intreaba-i. Hm.
Si asculta ... eu nu am spus ca Saddam era un om sfint ... El intr-adevar a fost un mare criminal. Si spre atentia ta - cindva el a lucrat cu SUA si a facut mult rau impotriva islamului. Dar nu crede ca lumea de acolo au intimpinat cu piine si cu sare armata americana.

Pentru informatia ta, caffa, posturile occidentale au adus cele mai multe informatii legate de ce se intampla la Abu Graib.
Daaaaa ... si cine au fost primii care au adus aceste informatii?

Al-Qaida TV (Al-Jazeera) ca ajungi sa debitezi tampenii... ca cele de mai jos.
Asa Americanii si Israelul gindeste, pentru ca nu le place ce adevar arata Al-Jazeera. Si te rog ... timpenii debitezi tu ... citeste mai bine doc-ul de mai jos. Dar citeste atent.

Lasa-ma sa ghicesc... celebra acuzatie ca 4000 de evrei n-au venit la lucru pe 11 septembrie 2001, fiind anuntati de Mossad. Bleah. Mi se face si scarba de voi. Stii cine a sustinut aceasta informatie geniala? Al-Manar, postul Hezbollah.
Hm ... ma uimesti. Dar ... crede ce vrei.

Repet inca o data ... sunt mii de site-uri pe care le aduceti voi ... dar sunt toate doar niste conlucrari si conspiratii din marea truda a sionistilor, care fac totul pentru a distruge islamul. Falsuri.
 
caffa;147696 said:
Da si site-ul ma fascineaza. Asemenea si Lenta.ru ... super site-uri, ceva bun de musulmani nici nu vor spune. Teroristi si gata. Aceste site-uri nimic nu scriu din ceea ce se petrece in Palestina, cum mor copii, femei ... nimic nu scriu din ceea ce fac sionistii acolo. Nimic.

mai da prost mai esti. Lenta.ru contine o rubrica intreaga "Orientul apropiat", unde se scrie o gramada despre palestina si tot ce se intampla acolo.

Asa muslici ca caffa sint un pericol pentru societate - vedeti cata prostie si credinta oarba in prostii duc asa indivizi. Iar maine tot absolut increzuti in prostiile lor vor omori oameni si vor exploada bombe. Ceea ce si fac deja in alte parti; vor face si la noi, cand vor deveni mai multi.
 
Kofi;148210 said:
mai da prost mai esti.
Auzi fratica ... ai grija cum te exprimi pe aici. Sau poate nu mai ai ce spune. Sau vrei sa vezi pina unde ajunge rabdarea mea. Nu-ti fa grija ca rabdare am multa, mai ales pentru tine. Ha-ha. Mai bine nu-ti arata prostia ta.

Lenta.ru contine o rubrica intreaga "Orientul apropiat", unde se scrie o gramada despre palestina si tot ce se intampla acolo.
Hm. Si te-ai uitat bine cam ce se scrie pe acolo.

Asa muslici ca caffa sint un pericol pentru societate
Asa vezi tu. Pentru ca pentru tine 1,3 mild musulmani sunt toti teroristi. Inclusiv si eu. Ha-ha-ha. Hai ca dai dovada de multa cunostinta. Ai grija ca poate nu incape in cap.

Iar maine tot absolut increzuti in prostiile lor vor omori oameni si vor exploada bombe. Ceea ce si fac deja in alte parti; vor face si la noi, cand vor deveni mai multi.
Nu-ti fa griji ... islamul meu imi interzice astfel de prostii. Caci nu tu ma judeci, ci Dumnezeu. Cit despre tine ... ai putea tu mai degraba sa faci rau. Asta te asigur.
Ai grija ce faci cu mintea ta.
 
caffa said:
Tu stii mai bine ... si esti sigur ca au fost irakieni? Am atins acesta intrebare chiar cu cetateni irakieni, care au spus clar ca nu sunt acestea irakieni. Intreaba-i. Hm.
Si asculta ... eu nu am spus ca Saddam era un om sfint ... El intr-adevar a fost un mare criminal. Si spre atentia ta - cindva el a lucrat cu SUA si a facut mult rau impotriva islamului. Dar nu crede ca lumea de acolo au intimpinat cu piine si cu sare armata americana.
Depinde pe cine ai intrebat, Caffa. Amandoi stim ca cele 3 comunitati irakiene (irakienii suniti, irakienii siiti, kurzii) au avut atitudini diferite fata de venirea americanilor. Kurzii au fost incantati, siitii s-au bucurat si ei, sunitii au protestat (nici nu ma mir... doar ei au fost favorizati in timpul regimului saddamist). Si spre atentia ta, Saddam nu a lucrat pentru SUA, ci a fost folosit de catre SUA. Ca si Iranul, de altfel. E o mica-mare diferenta, tov. Caffa. Divide et impera, remember? Cat despre raul facut Islamului... Islamul asta al vostru sta cam prost cu memoria. Daca a facut atata rau Islamului, de ce o multime de musulmani au sarit in sus atunci cand a fost dat jos?

Caffa said:
Daaaaa ... si cine au fost primii care au adus aceste informatii?
Televiziunile occidentale.

Caffa said:
Asa Americanii si Israelul gindeste, pentru ca nu le place ce adevar arata Al-Jazeera. Si te rog ... timpenii debitezi tu ... citeste mai bine doc-ul de mai jos. Dar citeste atent.
Prostii. Asa gandeste toata planeta. Din moment ce Al-Jazeera primeste casete de la Al-Qaida, da documentare conspirationiste despre ce s-a intamplat la WTC si este o voce pentru toti extremistii musulmani, nici nu poate fi numit altfel. Si imi pare rau, dar nu pot sa citesc documentul. Nu cunosc rusa.

Caffa said:
Repet inca o data ... sunt mii de site-uri pe care le aduceti voi ... dar sunt toate doar niste conlucrari si conspiratii din marea truda a sionistilor, care fac totul pentru a distruge islamul. Falsuri.
Poate nici nu te-ai sinchisit sa te uiti la filmele respective. Nu au nici un pic de efecte speciale in ele, maestre Caffa. Sunt pe bune. Indoctrinarea copiilor musulmani cu ura impotriva SUA si Israel, ca si minciunile care se spun la televizor despre evrei, americani si atentatele de la WTC. Palestinienii care se bucura de 11 septembrie 2001 nu sunt o scorneala a Vestului, ci o realitate mizera pe care tu, ca orice alt proaspat convertit la Islam, o negi cu nerusinare. Intr-un fel te inteleg. Ca orice musulman, nu ai puterea de a recunoaste erorile urmasilor religiei tale si atunci, injuri pe altii si strigi "Inscenare!!!". Nu ai taria sa vezi filmele respective. Probabil ti-e teama ca s-ar putea sa vezi ceva ce nu iti place. Am vazut reactia coreligionarilor tai si acum, cand Papa a citat un imparat bizantin in legatura cu extremismul musulman si propavaduirea Islamului cu sabia. Musulmanii tai au demonstrat (daca mai era nevoie) ca imparatul Manuel Paleologul al II-lea avea dreptate.

Caffa said:
Nu-ti fa griji ... islamul meu imi interzice astfel de prostii. Caci nu tu ma judeci, ci Dumnezeu.
Islamul tau nu vede terorismul musulman si sustine ca WTC este o facatura a sionistilor, americanilor, cainilor de pe marte etc. Asa ca Islamul tau si Islamul lor seamana ca doua picaturi de apa. Aaa... si inca ceva: pana sa te judece Allah, te judecam noi. Asta este valabil pentru toti oamenii, maestre Caffa. Nici tu nu faci exceptie.
 
Exista, moscheie, unde in una din ele anul trecut mascatii de la Ministerul de Interne au intrat cu forta in timpul rugaciunilor lor, cred ca cautau teroristi, sau invata de la americani
Dar sa nu uitam ca a fost nevoie de 10 ani pentru a inregistra Metropolia Basarabiei - ortodoxa, dar socot ca islamul nu-i e mare nevoie sa fie inregistrata la noi, lasa ca Asia e plina de ei, atuncia a sa iasa ca Stefan cel MAre in zadar a luptat. Iar acele fete care iesa dupa un islam nu-i nimic, dar daca trece la religia lui e o proasta, iertare de exprimare, dar alte cuvinte nici n-am
 
LOL! Totsi arabii ashtea shi negrii vin shi invatsa pentru ka sunt ieftine studiile! VAd fete frumoase, dar fetele noastre TIME=money............ Se culca ku ei doar pentru ka sunt de alta natsionalitate shi le pare k au banI! I think k sunt RASIST! lol nu e mult pina la Ku Klux Klan :D
 
referitor la ce s-a zis mai sus.."sunt ieftine studiile de aia..."pai da ,tu sa fii in acea situatie si sa stii ca undeva intr-o tara te-ar costa mai ieftin studiile nu te-ai duce sa inveti acolo?...
pai de ce nu se leaga lumea de chinezii,janonezii sau alte nationalitate care sunt aici in moldova ptr studii sau lucru? de ce?ei nu tot au ceva cu fetele noastre? ei nu tot se casatoresc ca in majoritatea cazurilor cu "moldovencele" noastre?
In toate astea si-au gasit "tapul ispasitor" arabii...si o confuzie ..musulmanii...
daca e sa spunem lucrurilor pe nume hai sa le zicem odata...
majoritatea fetolor casatorite cu musulmani sunt virgine ,da sunt virgine si nu mi-e frica sa o spun! Sa-mi zica cineva ..cate din fetele alea care "umbla " din baiat in baiat a ajuns sa se casatoreasca cu un musulman?
Iar odata ce e casatorita cu musulman ea ramane sa decide accepta sau nu islamul,caci am intalnit fete casatorite cu musulmani si nu au acceptat Islamul doar ptr ca sunt casatorite cu un musulman...(asta nu numai la noi in moldova dar si peste hotare)
si sa fim realisti ..nici crestinii si nici altii din alte religii nu sunt sfinti,asta sincer,printre fiecare dintre noi exist si religiosi si nu prea,asta la o adica :)
Stiu ca candva o sa intalniti musulmani care o sa va fie aproape sufleteste,sunt sigura caci relatiile dintre persoana nu tot timpul se bazeaza pe provenienta religioasa ,,Om sa fii caci restul numai conteaza...atata timp cat stii sa te respecti pe tine ,o sa stii sa respecti pe altii si ei la randul lor sa te respecte.
Nu zic sunt cazuri cand arabii sau musulmanii din Moldova nu dau un exemplu bun dar asta nu inseamna ca asa i-a invatat Islamul,sunt unii care au uitat de religie s.a.m.d...dar nu noi suntem cei care tre' sa-i judecam,fiecare la randul lui este judecat de cel Atotputernic si Iertator.
 
Back
Top